Workshop: CULTURAL diversity in the classroom: Why Diversity Matters?

19. 11. 2020

26. 11. 2020

15:15 - 16:45

ZOOM

Cílem workshopu je nabídnout teoretické poznatky a praktické nástroje pro práci s kulturní diverzitou v souvislosti s profesní přípravou pedagogů v oblasti globálních kompetencí. Přizvání diverzity do vzdělávacího diskurzu může nabídnout nezprostředkovatelný přístup k novým zdrojům poznání, podnítit reflexi otázek společné koexistence a obohacení a v neposlední řadě pomoci eliminovat případné interkulturní výzvy v edukaci. Seminář bude v anglickém jazyce.

Klíčová témata semináře:

• Příklady dobré praxe při práci s diverzitou
  • Identita v době globalizace
  • Kulturně citlivá edukace
  • Rovný přístup ke vzdělání
  • Praktické nástroje
Luiza Czajkowska

Luiza Czajkowska působí jako lektorka neformálního vzdělávání, která v rámci své více než desetileté praxe spolupracuje s univerzitami, nevládními organizacemi a firmami, kde připravuje individuální školení (nejen) na témata, která přináší globalizace. Témata jako jsou interkulturní dialog, obohacení z diverzity a lidská práva a rovné příležitosti.

Luiza v rámci svého zaměření na kulturní diverzitu a lidská práva absolvovala stáž v Cocoa & Coffee Company v Abidžánu na jihu Pobřeží slonoviny, získala stáž na Mezinárodním vzdělávacím programu v oblasti lidských práv v kanadském Montrealu ve spolupráci s McGilovou univerzitou a v neposlední řadě zkoumala kulturu indiánského etnika Guaraníů, žijícího na pomezí Argentiny, Paraguaye a Brazílie. Již více než pět let působí jako externí poradce v British Council.

Deadline pro přihlašování: 25. 11. 2020 12:00

Formulář k přihlášení