Oslavy Dne učitelek a učitelů na Pedagogické fakultě MU

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity Vás zve na oslavy Dne učitelek a učitelů.

11. 3. 2024

Program oslav:

• 1. Úvodní slovo děkanky fakulty doc. Simony Koryčánkové

• 2. Přednáška docentky Aleny Žákovské na téma Jak to vypadá s klíšťaty a jejich patogeny v Brně a okolí? Prevence proti onemocnění

Hematofágní členovci přenášejí široké spektrum patogenních organismů významně ovlivňujících zdraví lidí i zvířat. Z hematofágních členovců jsou klíšťata druhými nejvýznamnějšími činiteli v přenosu těchto původců závažných onemocnění. Nemoci vznikající z patogenů přenášených klíšťaty mají dalekosáhlý medicínský, sociální a ekonomický dopad. Počet nemocných na lymeskou boreliózu a obtížnost léčby nás nutí zamyslet se nad možnou prevencí tohoto onemocnění. Jaká je současná situace u klíšťat, jaké patogeny se nachází v klíšťatech na lokalitách v Brně a okolí a jaké jsou možnosti prevence? Poznáte jednotlivá stádia klíštěte? To vše a ještě více zazní v přednášce doc. RNDr. Aleny Žákovské, Ph.D.

• 3. Koncert Katedry hudební výchovy PdF MU

1. Petr Hala: písňový cyklus Prut pro baryton, housle a klavír (Respekt, Damit kein Licht uns liebe, Mutterland)

Petr Hala – klavír, Vladimír Richter – baryton, Tereza Hlaváčková – housle

2. Petr Janda: Tarantula, John Lennon: Imagine (arr. Jiří Škorpík / Ondřej Musil), Astor Piazzolla: Libertango (arr. Ondřej Musil)

Kytarové trio – Ondřej Musil, Vojtěch Lév, Jakub Morávek

3. Elvis Presley: Can't Help Falling in Love (arr. Adéla Jurčíková), Mateo Flecha: Riu Riu Chiu

MUNIvoices – muzikálový sbor

4. Jaroslav Ježek/ Jan Werich/ Jiří Voskovec: Chodidla (arr. Eduard Tomaštík), Potopa (arr. Michal Procházka), Nebe na zemi (arr. Eduard Tomaštík)

MUNIcimbal – cimbálový soubor

Z důvodů konání oslav Dne učitelek a učitelů bude vyhlášeno pro tento den děkanské volno (od 15:00 až do konce dne). V uvedený čas se výuka na PED MUNI nekoná.

Událost na facebooku