Od slov k činům: Internacionalizace domácího kurikula

29. 10. 2020

Datum

18. 11. 2020

Čas

15:00 - 16:30

Jazyk semináře: Anglicky
Deadline pro online přihlášení: úterý 17. 11. 2020 / 10:00

FORMULÁŘ K PŘIHLÁŠENÍ

Od slov k činům: Internacionalizace domácího kurikula

Going for full impact: internationalisation of the home curriculum

Cílem Internationalization at home (“internacionalizace doma”) je prostřednictvím internacionalizace domácího kurikula vytvářet všem studentům rovné příležitosti pro mezinárodní a interkulturní vzdělávání. Stále více vysokých škol a mezinárodních aktérů ve vysokoškolském vzdělávání si uvědomuje, potřebu změny při vnímání internacionalizace. Spíše než na mobilitu a kvantifikovatelné výsledky se můžeme soustředit na internacionalizaci kurikula a rozvoj žádoucích kompetencí studentů. Aby byla internacionalizace relevantní a účelná, je potřeba se nejprve zamyslet nad otázkou, jaký význam a dopady internacionalizace by pro nás byly žádoucí.

Cílem seminář je:

  1. vysvětlit internacionalizaci domácího kurikula
  2. objasnit význam a důležitost IaH (Intertnationalization at home) v současném vysokoškolském prostředí a přiblížit potenciál a možnosti využití
  3. ukázat příklady dobré praxe IaH stejně jako chybné představy o IaH
Bez popisku

Přednášející

Eveke de Louw se již více než dvacet let pohybuje v oblasti internacionalizace a je odbornicí na internacionalizaci kurikula. Za svou bohatou profesní kariéru působila Eveke jako koodrinátorka záležitostí pro zahraniční studenty. Stala se také vedoucí a koordinátorkou internacionalizace pro mezinárodní program Evropských studií na The Hague University of Applied Sciences (THUAS). Eveke dále předsedala v mnoha internacionalizačních komisích a sehrála klíčovou roli v projektu zabývajícím se tvorbou kurikula. V současnosti Eveke působí jako Senior International Officer na THUAS, kde je vedoucí celouniverzitního týmu odborníků v oblasti internacionalizace a globálního vzdělávání. V neposlední řadě je členkou řídícího výboru pro komunitu odborníků v Internationalization at home (IaH) v rámci evropské asociace mezinárodního vzdělávání (EAIE – European Association for International Education). Za svůj významný přínos v oblasti mezinárodního vzdělávání byla v roce 2019 asociací oceněna.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.