Brno Art Week

Týdenní festival po lockdownu láká lidi zpět k umění ve veřejném prostoru a v galeriích. Využívá k tomu různých strategií; někde se můžete mezi obrazy najíst, dát si pivo s kurátory při instalaci výstavy, jinde se nechat ostříhat, či si zacvičit. Koukejte prožít festival Brno Art Week.

6. 4. 2022

18. - 24. 4. 2022

Datum

Katedra výtvarné výchovy PdF MU a Galerie TIC, TIC Brno

Organizátoři

Umění vždy reflektovalo společenskou situaci i změny, se kterými se vypořádáváme. To bezesporu platí také o umění současném a festivalu Brno Art Week. Po pandemii covidu se proto značná část programu bude odehrávat opět v galeriích či veřejném prostoru – cílem letošního ročníku je upozornit na pestrost brněnské výtvarné scény a pomoci návratu publika do uměleckých institucí. Zároveň nelze zavírat oči před novou situací způsobenou válkou na Ukrajině.

O brněnské výtvarné scéně platí, že je velmi různorodá. Pokud si chcete udělat obrázek o jejím fungování, vyberte si z programu festivalu Brno Art Week, jenž existuje již od roku 2010. Letošní ročník již tradičně připravují Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty MUNI a Galerie TIC Brno. Partnery jim jsou galerie, sdružení, školy a další subjekty, které pro Brno Art Week společně s organizátory nachystaly více než stovku programů od výstav, přes komentované prohlídky, až po performance. Část z nich je určená široké veřejnosti, jiná se zaměřuje na děti, školní skupiny, či ukrajinské uprchlíky.

Jak lze umění chápat jako každodenní součást našich životů se dozvíte například u prostřeného stolu v Artotéce Moravské galerie, při střihu na sucho v galerii Umakart, na józe ve Fait Gallery, nebo při opékání topinek v galerii Pitevna. Zajímá vás, jak se rodí výstava? Přijďte se podívat, jak probíhá instalace do galerie OFF/FORMAT.

V rámci Brno Art Week bude možné se zúčastnit workshopu s umělkyní Evou Koťátkovou, setkat se s autorem návrhu plánované kašny na Dominikánském náměstí Tomášem Pavlackým, či se dozvědět více o Timově street artu na Starém Brně. Komentované procházky nás zavedou i za urbanistickým a uměleckým odkazem sídliště Lesná, stavbami Bohuslava Fuchse, či sochami v bohunickém univerzitním kampusu. Prostor pro setkání všech účastníků nabízí úterní art rozcvička naživo na Pedagogické fakultě, či páteční večírek v Galerii TIC.

Festival vizuálního umění Brno Art Week je tradičním a v Brně svého druhu jediným festivalem vizuálního umění, který je příležitostí ke spolupráci galerií, umělců a škol, který je otevřený široké veřejnosti.

Kontakt:


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.