Beseda s učiteli z praxe: Jak se žáky a žákyněmi pracovat aktivně?

Na besedách se setkáte s učiteli z praxe, kteří se svými žáky pracují na rozmanitých projektech a rozvíjí tak mimo jiné jejich kompetence vč. kompetence k podnikavosti. Učitelé s námi budou sdílet své zkušenosti s projektovou výukou a představí nám výsledky žákovských miniprojektů. Někteří dorazí i se svými žáky, a tak poznáte, jak se na takovou výuku dívají oni.

3. 5. 2022

12. 5. 2022

od 14:00 hodin a od 16:00 hodin

Čas

Prezenčně v RUV (Poříčí 9, suterén u bistra)

Beseda s učiteli z praxe:

Jak se žáky a žákyněmi pracovat aktivně?
Jak inspirovat studující k zájmu o vědomosti?
Jak fungují žákovské firmy a žákovské aktivity na školách?

Kapacita je omezená, registrujte se prosím do středy 11. 5. 2022.
Besedu nabídneme i studentům mimo kurz, proto je nutné se zaregistrovat, že dorazíte prezenčně do RUVu (kapacita sálu je omezená).

• Atrium PdF MU, Poříčí 9

12:00 – 15:00 Minijarmark výrobků žáků a studentů ze škol na besedě

Přijďte se podívat! A třeba i něco koupit a podpořit tím aktivity žáků a studentů Integrované střední školy automobilní a Základní školy Židlochovice. Co vyrábí a dělají v rámci žákovských firem? Co zajímá dnešní žáky a v čem se chtějí realizovat?

• RUV Suterén PdF MU, Poříčí 9

14:00 – 15:45 Beseda s učiteli – 1. blok

Beseda s vyučujícími z praxe:

Ing. Ludmila Čápová (Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace)

Mgr. David Kopeček (Základní škola Židlochovice, okres Brno - venkov, příspěvková organizace):

Mgr. Jana Kubáňová (Základní škola Mokrá-Horákov, příspěvková organizace, projekt Pomáháme spolu mimo školu)

Mgr. Kristýna Študlarová (Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace, projekt Pomáháme spolu mimo školu)

• RUV suterén PdF MU, Poříčí 9

16:00 – 17:25 Beseda s učiteli – 2. blok

Beseda s vyučujícími z praxe:

Mgr. Monika Knechtová (Základní škola a mateřská škola Podomí)

Mgr. Vladan Chlumský (Základní škola a mateřská škola, Brno, Jana Broskvy 3, příspěvková organizace, projekt Pomáháme spolu mimo školu)