Insignie Pedagogické fakulty MU

Během ceremonií, jako jsou imatrikulace a promoce, vystupují akademičtí hodnostáři oblečeni v talárech s univerzitními nebo fakultními insigniemi.

Děkanský řetěz

Autorem děkanské medaile Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity je sochař a medailér Václav Adolf Kovanič, který fakultní medaili vyrobil v roce 1965.

Na aversu je vyobrazen profil a hruď Jana Amose Komenského, revers medaile tvoří vyobrazení rukou předávajících si pochodeň spolu s fakultním heslem „Traditio Lampadis“ (lat. „předávání pochodně“). Medaile má průměr 65 mm.

Fakultní žezlo

Žezlo fakulty vyrobil malíř, grafik a ilustrátor Eduard Milén rovněž v roce 1965. Stejně jako řetěz i žezlo zdobí v duchu fakultního hesla symbol hořící pochodně, který je doplněný o iniciály fakulty, tj. písmena „P“ a „F“. Celková výška žezla je 106 cm a je zdobeno umělými ametysty.

Taláry

Talár děkanky je černý s oranžovým lemováním a doplněný černou čapkou. Talár proděkana/proděkanky je černý s černou čapkou. Talár děkanského pedela je fakultní oranžové barvy a doplňuje ho i stejnobarevná čapka a bílé rukavice.