Základní škola Brno, Arménská 21, příspěvková organizace

zrs2st@zsarmenska.cz

web školy

Charakteristika školy

Sídlištní škola v Bohunicích s kapacitou 950 žáků, se školní družinou a školní jídelnou. Školní hřiště s běžeckou dráhou, tenisovými kurty, velká tělocvična a plavecký bazén. Škola se ve spolupráci s KPSP Kometa Brno zaměřuje na výuku plavání.

Specifikum a jedinečnost školy

Škola je zaměřená na výuku plavání prostřednictvím hodin povinně volitelného předmětu. Naši žáci dosahují každoročně vynikajících výsledků v celorepublikových sportovních soutěžích a závodech a v soutěžích ve zpěvu.

Hodnoty

Metody práce našich žáků vedou k dovednostem, které budou dobře uplatnitelné v životě. Týmová práce, projektové vyučování, podpora žáků s různými druhy nadání.