Střední škola Gemini Brno, příspěvková organizace

Adresa

Vaculíkova 259/14, Lesná
638 00 Brno

IČO: 48515027

Kontakty

ŘEDITEL:
Mgr. Bc. Tomáš Anderle, MBA, LL.M

GARANT PRAXÍ:
Mgr. Bc. Tomáš Anderle, MBA, LL.M
gemini@geminibrno.cz

web školy

Bez popisku

Charakteristika školy

Střední škola pro tělesně postižené Gemini Brno, příspěvková organizace, je zařízení rodinného typu. Je umístěna v klidném prostředí sídliště Lesná. Žáci se mohou vzdělávat ve čtyřletých maturitních oborech Veřejná správa a Gastronomie a v tříletém učebním oboru Prodavač.

V současné době je maximální kapacita žáků 115. Součástí instituce je internát (pro 20 žáků), kuchyně s jídelnou a školní zahrada. Se školou úzce spolupracuje Občanské sdružení Naděje. 

Specifikum a jedinečnost školy

Škola poskytuje žákům vzdělávání s ohledem na jejich speciálně pedagogická a zdravotní specifika – individuálně vzdělávací přístup, činnost pedagogických asistentů, speciální pomůcky a učebnice, relaxační, rehabilitační a poradenské služby, bezbariérové prostředí, zahraniční pobyty, možnost relaxace na zahradě školy, exkurze, výměnné pobyty a další. Jsme aktivně zapojeni do mezinárodních projektů.

Hodnoty

Upřednostňujeme maximálně rovný přístup ke všem žákům. Snažíme se žáky vzdělávat a motivovat nejen tak, aby našli uplatnění na trhu páce, ale také k odpovědnému a plnohodnotnému životu. Klademe důraz na zdravé sociální chování a pozitivní mezilidské vztahy. Věříme, že i lidé se zdravotním handicapem mají ve svém životě nárok na kvalitní vzdělání, práci, seberealizaci a úspěch.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.