AKADEMIA Gymnázium, Základní škola a Mateřská škola, s. r. o.

Rašelinová 2433/11, Líšeň
628 00 Brno

ŘEDITELKA:
Mgr. Ondřej Hýsek, Ph.D.

GARANT PRAXÍ:
Ing. Marie Hartlová
hartlova@akademy.cz

web školy

Charakteristika školy

Brněnská AKADEMIA zahrnuje osmileté (a doplňkově čtyřleté) gymnázium, základní školu a mateřskou školu. Škola má tradici od roku 1992 a je fakultní školou Pedagogické fakulty i Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Ve třídách je maximálně dvacet žáků, což zaručuje individuální přístup ke každému z nich. Studenti jsou úspěšní u státní maturity, téměř 100 % absolventů pokračuje ve studiu na univerzitách a vysokých školách.

Specifikum a jedinečnost školy

AKADEMIA nabízí kvalitní všeobecné vzdělávání se zaměřením na kritické myšlení a formování svobodně uvažujícího jednotlivce, který bude pokračovat ve vysokoškolském studiu nejrůznějších oborů. Vyučuje dle originálních vzdělávacích programů s důrazem na jazyky, matematiku, informační technologie i výuku moravských zemských dějin. Preferujeme diskuzi a projektové vyučování před drilem a memorováním.

Hodnoty

Naši školu charakterizuje heslo „vstřícná náročnost“. Zastáváme názor, že kvalitní vzdělávání a pohoda se nevylučují, naopak kombinace vysokých studijních nároků na žáky spolu s jasnými pravidly a férovým vztahem mezi pedagogy a žáky vedou k výborným výsledkům a motivují studenty k celoživotnímu vzdělávání a lásce k poznávání.