Seminář: Václav Trojan - Ředitel školy nebo řídící učitel?

PhDr. Václav Trojan, Ph.D.

Ředitelská akademie, s.r.o.


Ředitel školy nebo řídící učitel? 

V českém kontextu je ředitel školy současně pedagogickým pracovníkem, odpovídá to vývoji našeho vzdělávacího systému. Na jedné straně jde o logickou vývojovou linku od učitele k řediteli, na druhé straně mnohdy nastupující ředitele překvapí množství oblastí, za které je odpovědný. Přijďte diskutovat o významu ředitele školy jako pedagogického lídra, o jeho přípravě a rozvoji i o tom, že základy kvalitní ředitelské práce jsou budovány již během pregraduálního studia. Autor přednášky bude argumentovat postavení ředitele školy vybranými závěry z vlastních publikací, zejména z knihy Ředitel školy – uvažování o vyvažování života ředitelů škol a Ředitel školy jako základní faktor pedagogického vedení

Forma konání: Seminář se uskuteční v prezenční formě (PdF MU, budova, CVIDOS, Poříčí 31a, 5. patro, místnost 79). Doplňkově je nabízena i online účast (resp. online přenos přes MS Teams), ale je nutné počítat s tím, že akce je ze strany přednášejících primárně koncipovaná jako prezenční. Všem přihlášeným účastníkům bude den předem zaslán link pro připojení.

Semináře jsou nabízeny i zájemcům z řad akademiků.

Na seminář je třeba se přihlásit nejpozději dva dny před jeho konáním.

S dotazy se můžete obrátit na Mgr. Janu Veličkovou (velickova@ped.muni.cz)

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ NA SEMINÁŘ ZDE

Z akce můžou být pořízeny fotografické záznamy a videonahrávky, které mohou být zveřejněny na webových stránkách a sociálních sítích Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Správcem osobních údajů je Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity. Každý, kdo nebude souhlasit se zveřejněním fotografie nebo videozáznamu své osoby, má právo požádat správce o jejich výmaz.

Pro více informací prosím využijte e-mailovou adresu: info@ped.muni.cz

PEDAGOGICKÁ FAKULTA MASARYKOVY UNIVERZITY

 

Aktivity (Post)doktorandské školy jsou podpořeny ze specifického výzkumu MUNI/B/1316/2022.


Odpovědnost
Mgr. Jana Veličková, Ph.D.
Další informace, fotografie nebo videa k události
https://muni.cz/go/7d409e

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.