Promítání filmu: Čhadar, cesta po řece

Datum: 19. 5. 2022
Čas: 16:30
Místo: Zasedací místnost děkanátu, Poříčí 7, 2NP, Pedagogická fakulta Brno

O filmu:

Na naší planetě stále existují místa, která jsou téměř úplně odříznutá od civilizace. A s příchodem globálních změn klimatu je pro jejich obyvatele stále těžší žít zde normální život.

Čhadar je stezka po zamrzlé řece v Ladáku, himálajské oblasti ležící na indicko-pákistánské hranici. Nebezpečnou cestu plnou úskalí musí několikrát ročně absolvovat sedmnáctiletá Cchangjang, aby se dostala do vzdálené školy a splnila si sen o lepším životě. Její rodiče se živí jako drobní zemědělci. Přestože žijí velmi skromně, snaží se poskytnout všem svým dětem příležitost dosáhnout co nejlepšího vzdělání. To je však spojeno s dlouhodobým odloučením od rodiny a častými pocity osamění. Pro Cchangjang se cesta po řece stává příležitostí reflektovat svůj život na pozadí rychle se měnícího světa. Co udělá, až jednoho dne řeka přestane zamrzat a cesta za rodinou bude prakticky nemožná?

Režie: Minsu Park
Země původu: Německo
Rok výroby: 2020
Stopáž: 89 min.
ČSFD: 71 %, https://www.csfd.cz/film/873672-chadar-cesta-po-rece/prehled/

O nás: 
Cyklus pEDUKINO vám bude nepravidelně promítat filmy zaměřené na vzdělávání.  Filmy pochází z distribuce projektu Promítej i ty!, za kterým stojí Filmový festival Jeden svet.


Pořadatel
Pedagogická fakulta
Další informace, fotografie nebo videa k události
https://www.facebook.com/events/503447558178286

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.