Mimořádné opatření rektora: Zrušení kontaktní výuky do 15. května

Rektor s platností od 11. března do 15. května 2020 rozhodl kvůli šíření koronaviru o těchto mimořádných opatřeních:

  • Ruší se všechny formy kontaktní výuky a dalších kontaktních studijních aktivit. Toto omezení se netýká distanční výuky, e-learningu. Informace k termínům odevzdání závěrečných prací najdete zde.

  • Je zakázáno pořádání hromadných akcí MU a akademických obřadů bez ohledu na počet účastníků.

  • Zakazuje se vysílat zaměstnance MU na pracovní cesty do zahraničí, zakazuje se vysílat studenty na zahraniční pobyty a také přijímat na MU zahraniční návštěvy.

Další informace zde

Aktuality

Všechny aktuality

Důležité informace

Otázky a odpovědi k aktuální situaci

👉Otázky a odpovědi k aktuální situaci👈
(aktualizováno 9:00 18. 3. 2020)

🆕 Posunuli jsme termíny odevzdání závěrečných prací (viz bod 11); budovy fakulty jsou zavřené (bod 4), knihovna je zavřená (bod 5).

1️⃣ Je zrušená opravdu veškerá výuka:
▪️je zrušena kontaktní výuka

2️⃣ Do kdy bude výuka zrušená:
▪️aktuální rozhodnutí je do 15. 5. 2020

3️⃣ Bude zavřená budova fakulty:
▪️Budova je zavřená pro veřejnost i pro studenty, studenti na distančním studium mohou do budovy vstoupit výjimečně (za vyhlášených podmínek) na základě individuální domluvy s akademikem, který jim zajistí vstup do budovy. Podrobnosti viz: viz https://www.ped.muni.cz/…/…/provoz-budov-pdf-mu-od-16-3-2020

4️⃣ Bude zavřené studijní oddělení:
▪️studijní oddělení je uzavřené v případě potřeby kontaktuje svou studijní referentku na e-mailu (viz https://www.ped.muni.cz/student/studijni-oddeleni)

5️⃣ Bude zavřená knihovna:
▪️Ústřední knihovna bude do 24. března 2020 zavřena. Podrobnosti k aktuálnímu provozu knihovny jsou zde.
Doporučujeme primárně využívat e-zdroje https://ezdroje.muni.cz/. Návod, jak používat e-zdroje, najdete na následující adrese: http://bit.ly/pdfezdorje, /do/sukb/kuk/navody/eknihy/EDS_eknihy_cz.pdf.
Pro Vaše dotazy ohledně elektronických zdrojů, výpůjček jsme k dispozici na e-mailu vypujcky@ped.muni.cz.

6️⃣ Jsou možné osobní konzultace:
▪️jsou ve výjimečných případech, po předchozí domluvě mohou probíhat v prostorách fakulty

7️⃣ Je možné řešit různé studijní záležitosti e-mailem:
▪️je – většina zaměstnanců fakulty přechází na home office, ale na e-mailu budou

8️⃣ Kde najdu aktuální informace:
▪️na nově spuštěné fakultní stránce: www.ped.muni.cz/koronavirus
▪️na univerzitní stránce www.muni.cz/koronavirus

9️⃣ Jak je to na MU s knihovnami a studovnami:
▪️CPS je uzavřena, další PC studovny také, knihovny ostatních fakult také převážně také

1️⃣0️⃣ Jak je to s výjezdy a příjezdy ze zahraničí:
▪️od 11.3.2020 platí zákaz všech zahraničních výjezdů a příjezdů studentů, akademiků a zaměstnanců
▪️ studentům MU v zahraničí je doporučen návrat do Česka

1️⃣1️⃣ Jak je to s termíny odevzdání diplomových prací apod.:
▪️přihlášku k SZZ je třeba podat do 30. 3. 2020. Studenti, kteří chtějí vykonat SZZ v květnu/červnu, odevzdávají do 20. 4. 2020, pokud chtějí SZZ v září - odevzdávají do 10. srpna 2020. Podrobnosti viz: https://www.ped.muni.cz/…/posunuti-terminu-odevzdani-zavere…

1️⃣2️⃣ Jak to bude s výukou:
▪️vyučující kontaktují své studenty a domluví se s nimi na náhradní formě výuky (e-learning, Skype apod.) a také přizpůsobí podmínky pro ukončení předmětů aktuální situaci (např. včetně praxí)

1️⃣3️⃣ Jak je to s praxemi:
▪️nově je obnovena možnost vykonávat asistentská praxe - doučování v rodinách

1️⃣4️⃣ Chci pomáhat:
Informace pro dobrovolníky najdete zde: https://www.muni.cz/koronavirus#dobrovolnici

Informace o provozu knihoven a dalších institucí v Brně

Aktualizováno 2. 4. 2020 12:30


Ústřední knihovna Pedagogické fakulty MU

Vzhledem k vyhlášení rektorského volna na dobu od 12. 3. 2020 do 13. 4. 2020 bude knihovna uzavřena. Dotazy na zprostředkování studijní literatury směřujte na e-mail vypujcky@ped.muni.cz. Aktuální výpůjčky jsou prodlouženy minimálně do 14. 4. 2020. Rezervace, které jste si měli vyzvednout v knihovně, na Vás počkají až do 20. 4. 2020 včetně. Pro studium doporučujeme primárně využívat e-zdroje https://ezdroje.muni.cz/. Návod najdete na adrese: http://bit.ly/pdfezdorje. V případě dotazů k e-zdrojům využívejte e-mail infozdroje@ped.muni.cz.

Knihovna Jiřího Mahena v Brně 

Ve vazbě na vyhlášení NOUZOVÉHO STAVU V ČR ukládá zřizovatel KJM - Statutární město Brno - okamžité uzavření všech provozů KJM a služeb pro veřejnost. Z hygienických a bezpečnostních důvodů jsou mimo provoz všechny návratové boxy. K dispozici budou, jako informační linka, e-maily: vypujcky@kjm.cz , aktualizace2@kjm.cz

Moravská zemská knihovna v Brně

Z důvodu preventivních opatření v souvislosti s šířením onemocnění novým typem coronaviru COVID-19 bude od 11. 3. až do odvolání Moravská zemská knihovna uzavřena pro veřejnost. Současně se ruší všechny kulturní a vzdělávací akce, které jsou v budově naplánované. Rozhodnutí bylo přijato v návaznosti na dnešní opatření přijatá bezpečnostní radou státu, po konzultaci s hygieniky, vedením dalších knihoven i po jednání se zřizovatelem, jímž je Ministerstvo kultury.

Knihovna univerzitního kampusu MU

Na základě mimořádného opatření rektora funguje knihovna od 11. března v omezeném provozu. Omezení je aktuálně plánované do 15. května. Otevírací doba: Z rozhodnutí rektora a usnesení vlády je knihovna pro všechny uživatele uzavřena. Od 16. března je knihovna uzavřená i pro zaměstnance MU. Pouze zaměstnanci MU si mohou knihy objednat přes e-mail knihovna@ukb.muni.cz. Pracovník knihovny pro vás knihu připraví u vchodu do knihovny a informuje o času vyzvednutí (mezi 9.00 - 14.00). Vstup do knihovny bude povolený pouze pro vyzvednutí objednané knihy a podepsání přiložené stvrzenky.

Lhůty vrácení knih:Všechny výpůjčky byly 12. března automaticky prodlouženy. Konkrétní lhůty zjistíte po přihlášení do svého čtenářského konta v knihovním kataloguBude otevřeno nové okno. V případě nesrovnalostí nás neváhejte kontaktovat na knihovna@ukb.muni.cz

Moravská galerie v Brně

V souladu s doporučením Ministerstva kultury ČR uzavřela Moravská galerie všechny své objekty. Uzavřeny jsou expozice, výstavy a knihovna v Pražákově a Místodržitelském paláci, Jurkovičově vile i Muzeu Josefa Hoffmanna v Brtnici. Moravská galerie rovněž ruší doprovodné a edukační programy, a to až do odvolání. Podle situace budeme muset zvážit také odložení zahájení nových výstav, které byly naplánovány na duben 2020.

Ústřední knihovna Filozofické fakulty Masarykovy Univerzity

Vzhledem k preventivním opatřením jsou pro studenty uzavřeny všechny prostory fakulty, včetně ústřední a katederních knihoven. Mimořádná opatření zavedená z rozhodnutí rektora MU se prodlužují až do 15. května! Výpůjčky, které měly být vráceny v době uzavírky, vám byly automaticky prodlouženy. Konkrétní datum můžete zkontrolovat po přihlášení v katalogu: katalog.muni.cz. Pokud přesto chcete knihy vrátit, využijte Bibliobox před vstupem do areálu. K dispozici jsou vám elektronické odborné zdroje, dostupné také mimo univerzitu: ezdroje.muni.cz. Pokud si nejste jistí, zda je kniha nebo článek k dispozici online, napište nám. Pokusíme se ji dohledat v e-zdrojích nebo najít jiný způsob, jak vám pomoci. Nabízíme také možnost vzdálených konzultací  pomůžeme vám při využívání odborných elektronických zdrojů nebo tvorbě biblibografických citací. Veškeré dotazy rádi zodpovíme na Facebooku, e-mailu knihovna@phil.muni.cz, nebo ve všední dny v čase 9–12 na telefonu 549 495 379.

Ústřední knihovna Přírodovědecké fakulty MU

Z rozhodnutí vedení fakulty v oblasti prevence před koronavirem (COVID-19) je knihovna do 13. 4. 2020 v omezeném režimu. Otevírací doba: Knihovna je pro uživatele uzavřena. Zaměstnanci a akademičtí pracovníci mají možnost si objednat knihy telefonicky (+420) 549 492 478, (+420) 549 496 668 nebo přes e-mail: knihovna@sci.muni.cz. Připravené knihy bude možné vyzvednout v době od 9:00-14:00 v přízemí knihovny po předešlé domluvě. Výpůjční lhůta: Všem uživatelům, kterým skončila výpůjční lhůta k 12. 2. 2020, byla prodloužena do 14. 4. 2020 a výpůjčky původně nastavené do 11. 4. 2020 byly nově prodlouženy do 21. 5. 2020. Zkontrolovat lhůtu výpůjček můžete po přihlášení do svého čtenářského konta v knihovním katalogu.

Důležité odkazy

Kontaktní adresy

Obecné dotazy

info@ped.muni.cz

 

Studijní oddělení

studijni@ped.muni.cz

Ke stažení