Pedagogická fakulta usiluje o ocenění, které zatraktivní její prostředí pro výzkumné pracovníky

11. 9. 2019

Cestu k získání ocenění za špičkovou péči o vědecké pracovníky se chystá absolvovat Pedagogická fakulta MU. Cenu HR Excellence in Research Award uděluje Evropská komise organizacím, které výzkumníkům poskytují kvalitní pracovní prostředí, transparentní výběrová řízení a podporu v profesním růstu.

O ocenění se mohou ucházet pouze organizace, které do plánování svého chodu začlení strategii v oblasti lidských zdrojů HRS4R (The Human Resources Strategy For Researchers). Strategie zavazuje organizace k plnění 40 principů Evropské charty pro výzkumné pracovníky a Etického kodexu pro přijímání výzkumných pracovníků. Jejím uplatněním se fakulta propojí s celosvětovou sítí výzkumných organizací, které stejnou strategii aplikovaly. Do budoucna bude získání HR Award pro fakultu znamenat bodové zvýhodnění v některých projektových výzvách a také garanci kvalitního pracovního prostředí pro české i zahraniční uchazeče o zaměstnání.

Na podporu implementace strategie podala Pedagogická fakulta MU projektovou žádost, jejíž výsledky budou zveřejněny na přelomu listopadu a prosince letošního roku. V případě získání projektu pak zaměstnanci Pedagogické fakulty MU připraví klíčové dokumenty, které jsou podmínkou k získání HR Award, a tyto dokumenty budou následně zaslány Evropské komisi. Předpokládá se, že fakulta cenu obdrží na začátku roku 2021.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.