Až do odvolání se provoz PdF MU řídí semaforem, jehož aktuální barva je žlutá. Aktuální informace v souvislosti se šířením nákazy COVID-19 najdete zde.

Ohlédnutí za akademickým mistrovstvím ČR v paddleboardingu

Katedra tělesné výchovy a výchovy ke zdraví Pedagogické fakulty MU uspořádala 28. 8. 2020 historicky 1. ročník Akademického mistrovství
republiky v paddleboardingu.

10. 9. 2020 Marek Trávníček

Tento mladý sport si v populaci získává stále větší oblibu.
Na vodních plochách můžeme vidět stále více rekreačních paddleboardistů, kteří činí první nesmělé záběry pádlem a osvojují si techniku, ale také sportovců, kteří zvládají rychlou kondiční jízdu.
Tato pohybová aktivita je vhodná i pro děti, a tak se o její popularizaci mezi studenty učitelství katedra tělesné výchovy a výchovy ke zdraví snaží mimo jiné i na svých kurzech.

Někteří naši studenti, zejména z oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, se zúčastnili i závodů AMČR. Závodilo se na Brněnské přehradě pod záštitou ČAUS – Česká asociace univerzitního sportu a za spolupráce s ČSUTV – Česká společnost učitelů tělesné výchovy. Partnerem akce byla firma KIBOKO, která závodům dělala technické zázemí.

Soutěžní den byl sestaven z workshopu, kde mohli účastníci pilovat závodní techniku, vloženého závodu ve sprintu a oficiální disciplíny Technical race, kde už šlo o tituly. Z rukou organizátorů závodu Jaroslava Vrbase a Marka Trávníčka byl titul Akademický mistr ČR udělen Petru Janáčkovi z FF MU a akademickou mistryní ČR se stala Alžběta Veverková z LF UK. Těší nás, že pro krásné 4. místo si v dobře obsazeném ženském závodě z osmnácti účastnic dojela studentka doktorského studia na naší Pedagogické fakultě Iva Kouřilová.
Doufáme, že v příštím roce si na „Prigl“ najde cestu ještě větší počet akademiků a užijí si skvělou atmosféru, která letošní 1. ročník po celý závodní den provázela.