Ohlédnutí za akademickým mistrovstvím ČR v paddleboardingu

Katedra tělesné výchovy a výchovy ke zdraví Pedagogické fakulty MU uspořádala 28. 8. 2020 historicky 1. ročník Akademického mistrovství
republiky v paddleboardingu.

10. 9. 2020 Marek Trávníček

Bez popisku

Tento mladý sport si v populaci získává stále větší oblibu.
Na vodních plochách můžeme vidět stále více rekreačních paddleboardistů, kteří činí první nesmělé záběry pádlem a osvojují si techniku, ale také sportovců, kteří zvládají rychlou kondiční jízdu.
Tato pohybová aktivita je vhodná i pro děti, a tak se o její popularizaci mezi studenty učitelství katedra tělesné výchovy a výchovy ke zdraví snaží mimo jiné i na svých kurzech.

Bez popisku

Někteří naši studenti, zejména z oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, se zúčastnili i závodů AMČR. Závodilo se na Brněnské přehradě pod záštitou ČAUS – Česká asociace univerzitního sportu a za spolupráce s ČSUTV – Česká společnost učitelů tělesné výchovy. Partnerem akce byla firma KIBOKO, která závodům dělala technické zázemí. 

Bez popisku

Soutěžní den byl sestaven z workshopu, kde mohli účastníci pilovat závodní techniku, vloženého závodu ve sprintu a oficiální disciplíny Technical race, kde už šlo o tituly. Z rukou organizátorů závodu Jaroslava Vrbase a Marka Trávníčka byl titul Akademický mistr ČR udělen Petru Janáčkovi z FF MU a akademickou mistryní ČR se stala Alžběta Veverková z LF UK. Těší nás, že pro krásné 4. místo si v dobře obsazeném ženském závodě z osmnácti účastnic dojela studentka doktorského studia na naší Pedagogické fakultě Iva Kouřilová.
Doufáme, že v příštím roce si na „Prigl“ najde cestu ještě větší počet akademiků a užijí si skvělou atmosféru, která letošní 1. ročník po celý závodní den provázela.

Fotogalerie


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.