Mimořádný kurz stipendistky Fulbrightovy nadace

V semestru podzim 2022 nabízíme mimořádný předmět Critical Issues in Democratic Citizenship Education, který bude vyučovat stipendistka Fulbrightovy nadace Dr. Elizabeth Anne Washington z University of Florida.

5. 9. 2022 Barbora Vacková

Kvalitní vzdělání v oblasti občanství a společenských věd už na základních a středních školách je cestou, jak alespoň částečně potlačit vliv dezinformací, mírnit společenskou polarizaci a podpořit společenskou soudržnost. V podzimním semestru se na pedagogické fakultě otevírá seminář OVp129 Critical Issues in Democratic Citizenship Education vedený Dr. Elizabeth Anne Washington z University of Florida, ve kterém bude se studenty probírat možnosti výuky o významu občanství, společenské spravedlnosti a dalších příbuzných tématech. V semináři bude pracovat s koncepty kritické pedagogiky.

Kurz je otevřen zájemcům z celé univerzity a bude jistě přínosný nejenom pro budoucí učitele, ale také studující příbuzných oborů. Podrobnosti naleznete v sylabu předmětu.

Předmět se bude vyučovat od 19. září 2022 vždy v pondělí ve 12:00 v učebně 70 (1NP, Poříčí 31).

Bez popisku

Prof. Elizabeth Washington

Univerzita: University of Florida
Specializace: Vzdělávání, občanská výchova
Na MU: Pedagogická fakulta
Pobyt: září 2022- leden 2023
Prof. Elizabeth Washington je odbornicí na pedagogiku společenských věd. Vede kurzy kritického občanského myšlení, zabývá se metodami výuky sociálně kontroverzních témat, nástroji efektivního vzdělávání a organizace výuky. Na PdF MU se kromě výuky kurzů bude věnovat projektu Critical Issues in Democratic Citizenship Education.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.