Co dělat, když mám ve výuce žáky, kteří neumí česky?

Vzhledem k aktuálnímu vývoji na Ukrajině lze předpokládat, že se bude v následujících měsících (a letech) bude ve školách zvyšovat počet žáků, kteří doma mluví jiným jazykem, než je čeština. Workshop představí základní výukové přístupy pro učitele různých předmětů na základní škole (vč. naukových), které jsou citlivé vůči jiným jazykům žáků, než je jazyk výuky (translanguaging, LAP apod.). Dále budou naznačeny možnosti na úrovni školy, jak pracovat s žáky, kteří nemluví česky (případně podpory češtiny). Workshop bude vycházet z reálných zkušeností škol v Rakousku a Německu, které v se potýkaly s podobnou situací v letech migrační krize.

16. 3. 2022

21. 3. 2022

Mgr. Miroslav Janík, Ph.D.

Přednášející

Facebook událost