Vědecká konference s mezinárodní účastí Jan Patočka a naše doba

30. 8. 2017

Bez popisku

Srdečně zveme na vědeckou konferenci s mezinárodní účastí Jan Patočka a naše doba“.

Tato konference je jednou z akcí, kterými si Pedagogická fakulta MU připomíná pedagogické působení Jana Patočky v letech 1946 – 1948 na Pedagogické fakultě MU i letošní 40. výročí Patočkova úmrtí. Zaměření konference chce reflektovat Patočkův filosofický i občanský odkaz v podobě úsilí o rehabilitaci filosofie jako živé součásti duchovní kultury ve vazbách na závažné otázky přítomnosti. Patočkova osobnost a dílo poskytují prostor pro filosofické, politologické, historické, pedagogické i etické zkoumání.

Termín konference: středa 6. 9. 2017

Místo konference: prostory Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

Bližší informace a přihlášku naleznete zde