Projekt Erasmus + AURORA

6. 9. 2023

Projekt Erasmus + AURORA

Institut výzkumu inkluzivního vzdělávání spolupracuje již čtvrtým rokem na evropském rozvojovém projektu Erasmus + AURORA. Cílem projektu je rozšířit kurikulum indických a nepálských fakult vzdělávajících vyučující o tématech - inkluzivní vzdělávání, gender, demokratické hodnoty a předcházení radikalismu. Naše kolegyně a kolegové vytvořili spolu se zástupci*kyněmi z University of Cork, University of Malaga a Babes-Bolyai University vzdělávací kurzy na uvedená témata, kterými prošli akademičtí pracovníci*ce z univerzit v Indii a Nepálu, kteří daná témata dále předávají studujícím na svých fakultách. Jednou z významných aktivit projektu Aurora je čerpání inspirace účastnic a účastníků projektu přímo na evropských institucích. Naše Pedagogická fakulta bude hostit takovéto setkání v polovině září (18.9.-21.9.).

Více informací o projektu