Pedagogická fakulta MU hledá wikipedistu rezidenta/wikipedistku rezidentku

Pedagogická fakulta MU hledá stážistu/stážistku se specializací na Wikipedii. Stáž proběhne v rámci stipendijního programu Odborné stáže studentů, který nabízí studujícím odborný rozvoj profesních kompetencí v rámci svého studijního programu.

22. 11. 2021

Stážistu/stážistku se specializací na Wikipedii

Pedagogická fakulta MU hledá

Měsíční stipendium

Aktivní studium na PdF MU

Podmínky pro udělení stipendia

5. 12. 2021

Výběrové řízení probíhá do

• O stáži:

Stipendijní programy umožňují studentkám a studentům seznámit se s chodem instituce v dané oblasti a prakticky rozvíjet profesní kompetenci pod odbornou supervizí odborných pracovníků z prostředí fakulty. Studující mohou využít svých tvůrčích schopností a participovat na zajištění a rozvoji odborných aktivit, seznámit se s novým prostředím a získat patřičné zkušenosti.

• Průběh výběrového řízení:

Zájemci se přihlašují prostřednictvím motivačního dopisu s přiloženým CV, které zašlou na adresu info@ped.muni.cz do 5. 12. 2021. Motivační dopis by měl obsahovat odkaz na uživatelskou stránku na Wikipedii a výběr stránek založených uchazečem/uchazečkou. V případě více zájemců budou studující vybráni odbornou komisí.

• Činnosti budou zahrnovat:

• přípravu podkladů pro vytvoření nových stránek na Wikipedii o tématech spojených s Pedagogickou fakultou MU
    • vytváření nových a editace stávajících stránek zejména o osobnostech spjatých s Pedagogickou fakultou MU
  • Předpoklady:

• prokazatelná znalost s editací Wikipedie
    • samostatnost a pečlivost
    • perfektní znalost českého jazyka
    • dobrá znalost anglického jazyka výhodou
  • Další informace:

Za stáž bude uděleno měsíční stipendium ve výši 5000 Kč. Rozsah stáže se předpokládá v rozsahu jednoho roku s možností prodloužení. Podmínkou pro udělení stipendia je aktivní studium na MU.