Kurzy češtiny jako druhého/cizího jazyka na Pedagogické fakultě MU

Pod vedením Katedry českého jazyka a literatury PdF MU a ve spolupráci s Katedrou ruského jazyka a literatury PdF MU jsou v jarním semestru 2022 realizovány následující kurzy češtiny jako druhého jazyka. Výukou vedou studenti programu Učitelství ČJ a literatury se zaměřením na žáky s odlišným mateřským jazykem v rámci své pedagogické praxe.

7. 6. 2022

• 1. Kurz (kurz je již ukončen, byly předány certifikáty o výuce češtiny)

Výuka češtiny jako druhého jazyka pro maturanty z Ukrajiny

zahájení: 19. 4. 2022
    ukončení: 30. 5. 2022

Charakteristika programu:
    Zaměřuje se na získání znalostí jazyka na úrovni A1. Seminář bude uchopen prakticky, seznámí studenty s gramatickými jevy na úrovni A1, základní slovní zásobou vybraných témat a podpoří integraci těchto jedinců do společnosti.

Kurz probíhal prezenčně.

Požadované předpoklady uchazeče:
    Kurz je určen pro studenty (maturanty) 11. ročníku středoškolského studia z Ukrajiny.

Je realizován ve spolupráci s Integračním centrem JMK a je již zcela naplněn.

• 2. Kurz

Výuka češtiny jako druhého jazyka pro budoucí studenty a maturanty z Ukrajiny

zahájení: 9. 5. 2022
    ukončení: 10. 6. 2022

Charakteristika programu:
    Kurz se zaměřuje se na získání znalostí českého jazyka na úrovni A1. Seminář bude uchopen prakticky, seznámí studující s gramatickými jevy na úrovni A1, základní slovní zásobou vybraných témat a podpoří integraci těchto osob do společnosti.

Kurz je intenzívní (18 hodin/ týden) a bude probíhat prezenčně.

Požadované předpoklady uchazeče:

Kurz je již zcela naplněn.

• 3. Kurz

Výuka češtiny jako druhého jazyka pro zájemce s ukončeným VŠ vzděláním z Ukrajiny

Charakteristika programu:

Kurz je intenzívní (18 hodin/ týden) a bude probíhat prezenčně.

Požadované předpoklady uchazeče:
    Kurz je určen pro akademiky MU a zájemce s ukončeným VŠ vzděláním z Ukrajiny.

• 4. Kurz

Výuka češtiny jako druhého jazyka pro neakademické pracovníky z Ukrajiny

Kurz je určený neakademickým pracovníkům PdF MU a probíhá prezenčně.

• 5. Kurz

Individuální výuka zájemce se specifickými potřebami z Ukrajiny

Koordinátorka pro začleňování a výuku češtiny jako druhého/cizího jazyka