Aplikace Geo4tea

Katedra geografie vyvinula v rámci projektu TAČR aplikaci pro profesní rozvoj učitelů a učitelek geografie – Geo4tea

2. 2. 2023

Geo4tea - Geography for teachers

Aplikace pro profesní rozvoj učitelů a učitelek geografie

Projekt Geo4tea je ideální platformou pro to, aby výuka geografie byla zábavná pro žáky i pro učitele a aby byla v souladu s aktuálními trendy v odborné geografii. Hlavním cílem aplikace je výuku geografie zpestřit jak pro učitele a učitelky, tak i pro žáky a studenty různých škol.

Naleznete zde kalkulačku pojetí, která Vám vyhodnotí, na co se ve výuce zaměřujete více a na co méně a v jakých oblastech se můžete rozvíjet. Dále pak GEOKOLO, které Vám na konkrétních příkladech ukáže, jak se výuka může měnit v závislosti na daném pojetí a nabídnout tak jedno téma z různých geografických úhlů pohledu.

Aplikace je interaktivní a nabídne Vám aktivity, pomůcky, učební úlohy nebo výukové metody, kterými lze obohatit vaši výuku. Umožní Vám nahlédnout do jiných pojetí, kde se můžete nechat inspirovat. Můžete sdílet své materiály pro ostatní nebo se pochlubit vašimi výukovými úspěchy s využitím této aplikace.