Akce Otevřena v podzimním semestru

Soupis akcí Otevřena v podzimním semestru.

9. 11. 2023

Radosti a strasti začínajících učitelek a učitelů (panelová diskuze)

20. 11. 2023

Galerie RUV na Pedagogické fakultě MU, Poříčí 9

Místo

Jaké to je začít učit? Pojď s námi prozkoumat učitelskou realitu a s ní spojené radosti a strasti!Těšit se můžeš na rovnou na čtyři začínající učitele a učitelky, kteří se s námi podělí o své začátky za katedrou. Co je nabíjí? Co je pro ně náročné? Co by doporučili studujícím, kteří se jdou poprvé postavit před třídu? To všechno zjistíš na naší debatě.Pozváni přijali:

• Julie Grombířová ze ZŠ Labyrinth
  • Jiří Šmída ze ZŠ náměstí 28. října 22
  • Tereza Veverková ze ZŠ Křenová
  • Adam Krpec ze ZŠ Úvoz

Více informací na facebookové události

Jak pracovat s třídními pravidly (workshop)

6. 12. 2023

učebna 19 na Pedagogické fakultě MU, Poříčí 7

Místo

Chceš si na vlastní kůži vyzkoušet, jak může probíhat proces zavádění třídních pravidel? Půjdeš brzo učit na ostro, nebo už učíš, a přemýšlíš, jak uchopit zavedení pravidel ve třídě? Chceš si zažít situace, které můžou při zavádění pravidel nastat?Pokud jsi alespoň jednou odpověděla / odpověděl ano, tak doraž na workshop s názvem Práce s pravidly a pozvi i svého kamaráda nebo svou kamarádku. Workshop bude zaměřen především na praxi: v roli žáků si vyzkoušíš celý proces tvorby pravidel na vlastní kůži. Zároveň bude prostor k diskusi i pokládáníotázek.Workshopem tě provede Markéta Novotná, koordinátorka a lektorka selektivní prevence ze společnosti Podané ruce.

Přihlášení na workshop Event na Facebooku

Jdeme hrát Antarktidu! (deskovky ve výuce)

18. 1. 2024

Board Game Pub Mystica, Palackého tř. 721

Místo

Vážení budoucí pedagogové, nadšení deskohráči, milí příznivci Otevřena. Co takhle na chvilku odložit poznámky z přednášek, zaklapnout notebooky a zpříjemnit si zkouškový kvalitním herním zážitkem?Společně s pány z Antarktidy jsme si pro vás připravili luxusní program, kde si společně vyzkoušíme využití her ve výuce. Ať už hledáte inspiraci pro svou praxi, nová přátelství s podobně smýšlejícími lidmi nebo jen trochu zábavy, rozhodně byste tu neměli chybět!Jak to bude vypadat?

• Zahrajeme si Antarktidu, dynamickou deskovku přes celou místnost pro desítkyhráčů — budeme obchodovat, vyjednávat a hlavně kolonizovat.
  • Prodiskutujeme náš společný zážitek a dáme si reflexi. Jaká témata můžeAntarktida přinést do naší výuky a jak podobné hry využívat ve škole?
  • Užijeme si afterparty v podobě skvělé atmoféry v Mystice, neformálního pokecuu piva a třeba i dalších her.Tuto hru jsme pro vás domluvili zdarma, stačí se registrovat.Přihlásit se můžete do 11. ledna.

Registrace

Máte dotazy k akci? Dejte nám vědět na petra.placha@otevreno.org, rádi na ně odpovíme.