Workshop mindfulness

Pedagogická fakulta MU zve všechny studující a vyučující na workshop mindfulness, který se bude konat 4. 12. 2023 od 15:00 h v Galerii RUV. Na workshop navazuje online follow-up workshop, který proběhne 13. 12. 14:00-16:00 (ONLINE).

21. 11. 2023

Workshop mindfulness

Registrace Popis workshopu

4. 12. 2023

Když se řekne mindfulness

Rutina, spěch, multitasking, stres, málo času na všechno a následné přetížení. Tyhle scénáře všedních dní zná snad každý z nás. Ne každý se s tím však umí popasovat.

Mindfulness je vědecky podložená metoda, která učí, jak lépe zvládat stres, negativní emoce či opakující se myšlenky. Mindfulness pomáhá být v životě vyrovnanější, pozornější, klidnější a spokojenější. Tato metoda vznikla v 1979 na UMASS Medical School (USA).

Výzkumy ukazují, že mindfulness pomáhá lidem snížit stres o 22 %, zvýšit koncentraci o 50 %, posílit produktivitu, nebo výrazně snížit riziko vyhoření.
Přínosy mindfulness:
  • Lepší soustředění.
  • Větší odolnost vůči stresu či obtížným emocím a prevence proti vyhoření.
  • Větší klid a nadhled.
  • Zvýšení osobní pohody a spokojenosti.
  • Lepší zvládání myšlenek.
  • Kvalitnější spánek.
  • Větší empatie a posílení kreativity.
  • Kvalitnější vztahy a větší spokojenost na pracovišti.
  • Větší produktivita a efektivita.
Cíle workshopu
  • Představit co to je mindfulness, jeho benefity a principy, na kterých stojí.
  • Naučit se různá mindfulness cvičení a to, jak tato cvičení správně provádět.
  • Dokázat jednodušeji pracovat s myšlenkami.
  • Předat tipy pro work-life balance.
  • Prakticky ukázat, jak využívat mindfulness v práci, při studiu i v běžném životě (zklidnění se, odstřižení se od práce, jak se nenechat zahltit, všímavé jezení atd.).
  • Zklidnění a příjemně strávený čas.

Více informací o follow-up workshopu

13. 12. 2023

Místo

Workshop navazuje na předešlý kurz, kde se na začátku ohlédnete za tím, co jste si od konce prvního workshopu vyzkoušeli.

Cíle workshopu
  • Reflektovat čas od prvního kurzu
  • Praktický trénink zvládání stresu
  • Naučit se nová mindfulness cvičení
  • Snížit to, co nám bere energii
  • Zklidnění a příjemně strávený čas

Popis workshopu

Workshopem vás provede lektor Michal Dvořák

(Senior mindfulness teacher, Certifies MBSR Teacher)

Již 12 let realizuje kurzy pro firemní i veřejný sektor. Učí to, co sám žije, pravidelně cvičí mindfulness a využívá jej v příjemných i náročných situacích, které mu život přihrává. Mindfulness mu dodává klid, pomáhá mu zvládat stres a uklidnit hlavu. V USA absolvoval mindfulness teacher program na UMASS Medical School a poté navazující kurzy na Brown University. Absolvoval pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR).

Webové stránky bemindful Registrace na workshop