Rozdělení studijních programů na Bc a navazující Mgr

Jak je rozdělen studijní program učitelství na bakalářský a navazující magisterský stupeň?

Pro všechny učitelské studijní programy a obory lze obecně říci následující:

• Bakalářský stupeň zahrnuje především základní kurz vědeckých nebo uměleckých oborů učitelského studia, tj. základy aprobačních předmětů (např. chemie, hudební výchova, anglický jazyk a literatura, matematika atd.) podle volby studenta, dále pak základy pedagogiky, psychologie, informatiky, jazykové a tělesné přípravy a další předměty rozvíjející osobnost především v komunikační oblasti. Absolvent bakalářského studia nezíská učitelskou způsobilost – není tedy kvalifikovaným učitelem.
  • Magisterský stupeň poskytuje učitelskou způsobilost v podobě obecné didaktiky, pedagogické psychologie, oborové didaktiky a vyučovací praxe na školách. Obsahuje též další předměty rozvíjející vědecké nebo umělecké obory a další doplňkové disciplíny. Absolvent magisterského studia má plnou učitelskou kvalifikaci.

Archivovaná verze z webu PdF