Odlišnost dosavadního studiua od nového

Čím se liší dosavadní studium Učitelství pro 2. stupeň základní školy od nového dvoustupňového

Délka studia se nemění, bakalářské a navazující magisterské studium trvá 5 let. Kromě rozdělení na dva stupně a s tím spojené bakalářské státní závěrečné zkoušky a přijímacího řízení do navazujícího magisterského studia dochází k těmto hlavním změnám:

• inovace vyučovacích předmětů,
  • systematické provázání jednotlivých předmětů a studijních bloků,
  • značné posílení pedagogicko-psychologických disciplín s důrazem na speciální pedagogiku,
  • rozšířená možnost výběru specializačních profesních modulů na rozšíření kvalifikace učitele (výchovy, speciální pedagogika atd.),
  • zvýšení počtu a druhů praxí na školách a dalších výchovných zařízeních,
  • širší zařazení nejnovější výukových technologií (ICT),
  • po absolvování bakalářského stupně získání kvalifikace asistenta pedagoga pro 2. stupeň ZŠ s možností doplnění dalších specializačních profesních modulů,
  • možnost přestupu do dalších studijních programů a oborů na fakultě, univerzitě i mimo ni.

Stručně řečeno: proti předchozímu studiu se výrazně posiluje šíře, hloubka a kvalita přípravy učitele 2. stupně ZŠ včetně možnosti vytvoření vlastní studijní cesty a struktury své kvalifikace.

Archivovaná verze z webu PdF