Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty
Masarykova univerzita, Poříčí 7, Brno

Studijní informace
24.4.2014

Zájezd do Rakouska – Gugging a Sammlung Essl!

dokumenty
ke stažení

Zájezd do Rakouska ve čtvrtek 24. 4. 2014

Pro zájemce jsou stále volná místa, neváhejte!

Přátelé výtvarného umění, v rámci akce Týden výtvarné kultury 5 jedeme za současným uměním do Rakouska! Navštívíme známou sbírku ESSL (Klosterneuburg u Vídně), poté unikátní sbírku art brut Gugging v těsném sousedství i jedinečnou soukromou  Galerie Závodný v Mikulově. Hosty zájezdu jsou vítězní autoři středoškolské soutěže (S)nové město v rámci projektu Týden výtvarné kultury 2014.

Předběžný program:
Čtvrtek 24. 4. 2014 v 8.00 odjezd z Brna  (stanoviště Čebus u hotelu Grand, sraz 7.45)
v 9.00 návštěva Galerie Závodný s výkladem paní galeristky
Příjezd k Muzeu Essl cca v 11 hodin Po prohlídce (2–3 hodiny – dvě budovy s několika výstavami) přejedeme k Muzeu Gugging, poté se vracíme k českým hranicím a cca hodinu volna si dopřejeme v Mikulově.
Příjezd do Brna v cca 20 hodin

Cena zájezdu...........420,- Kč
Cena je pouze za dopravu. Cena nezahrnuje vstupné ani zdravotní pojištění, které jsou účastníci povinni si zajistit samostatně (lze vyřídit v Čebusu při koupi zájezdu  za 25 kč).

Ve sbírce Essl i v Muzeu Gugging máme vyjednán volný vstup, pro jistotu nezapomeňte studentský průkaz. Pojištění jsou účastníci povinni si vyřídit samostatně!

Přihlášky:
Zájemci se přihlašují od úterý 15. 4. 2014 a ihned uhradí cenu zájezdu v cestovní kanceláři Čebus, Běhounská 19, po – pá 9 – 18 hodin. Doporučujeme rychlé rozhodování, přihlášení probíhá podle pořadí do plného obsazení autobusu.

Zájezdem katedry výtvarné výchovy doprovázejí Radek Horáček a Michaela Matějková.

Výstavy

Museum Gugging'
Tři tematické výstavy ze sbírek – art brut, insitní umění, spontánní umění, tvorba znevýhodněných jedinců – mimořádně důležitá tematika pro studenty oboru speciální výtvarná výchova 

Museum ESSL – (k 15. výročí muzea jsou připraveny prezentace toho nejlepšího ze sbírek)
Die andere sicht (Jiný pohled – sběratelka a umělkyně) Výběr paní Agnes Essl z tvorby rakouských umělkyň (vystavují Maria Lassnig, VALIE EXPORT, Eva Schlegel, Johanna Kandl, Brigitte Kowanz, Elke Krystufek, Bianca Regl a další).
Made in Austria  (kurátor pan Karlheinz Essl)
(vystavují mj. Friedensreich Hundertwasser, Max Weiler, Maria Lassnig, Arnulf Rainer, Franz West, Erwin Wurm, Günter Brus, Hermann Nitsch a další)
DER HIMMEL IM GARTEN Natur - Landschaften. Werke aus der Sammlung Essl
Nebe v zahradě. Příroda – krajiny. Díla ze sbírky ESSL.
Výstava ve druhé budově Schömer-Haus, Kurátoři Prof. Agnes Essl, Andreas Hoffer, tematiky přírody v tvorbě umělců různých generací. (Vystavují mj. Karel Appel, Herbert Brandl, Cecily Brown, Per Kirkeby, Peter Pongratz, Christine Yukenbarri a další)

Galerie Závodný
Red & white. Milan Houser & Leo Erb

Mapa stránekHomepage >   Studijní informace >   Zájezd do Rakouska – Gugging a Sammlung Essl!

e-galerie
BAW2024