Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty
Masarykova univerzita, Poříčí 7, Brno

akce
25.9.2012 / 17:30

Signály z neznáma - happening

Signály z neznáma - happening

 V rámci doprovodného programu k vernisáži výstavy Signály z neznáma; Český komiks 1922 - 2012 ( LINK...) předvedou 25. 9. 2012 v 17.30 hodin romské děti příběh svých kreslených hrdinů.

Happening vede: Marianna Petrů

Z Domu umění:
Rádi bychom vás přizvali ke spolupráci na výstavě, která proběhne od  letošního září do ledna 2013 v Domě umění města Brna a mapuje historii českého komiksu a kreslených příběhů dvacátého století.

V rámci jejího doprovodného programu chceme uskutečnit další aktivity související s komiksem. Naší snahou je dát dohromady zajímavé a různorodé skupiny, které by měly zájem se aktivně podílet na krátké performance. Komiks si vždy rád vybíral netypické hrdiny, osobnosti s určitou schopností, která jim umožňuje vystřelovat pavoučí vlákno, létat raketovou rychlostí nebo využívat laserový zrak..........
Máme jednoduchou představu. Menší skupina si zvolí svůj oblíbený český komiks, s jehož hrdinou/ hrdinkou/ příběhem se identifikuje. Z něj předvede scénku, kterou nastuduje s jedinou zásadní změnou; bez mluveného slova. Všechno, co bude třeba říct, se napíše do prázdných bublin a text si zvolíte sami. Výstupem bude tedy scénka, jejíž délka je zcela na vás, ztvárněná pomocí hraných postav, kostýmu a textu vepsaného do bublin. Skvělé by bylo, kdyby se nám podařilo zkoordinovat více skupin, jejichž performance by na sebe navazovaly; vznikl by tak plastický komiks tvořený nejrůznějšími skupinami hrdinů.

Mapa stránekHomepage >   akce >   Signály z neznáma - happening

e-galerie
BAW2024