Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty
Masarykova univerzita, Poříčí 7, Brno

akce
19.–25.4.2021

Brno Art Week 2021

Brno Art Week 2021

19. – 25. 4. 2021

Haló, haló! Už dvanáctý rok se můžeme těšit na akci Brno Art Week (dříve Týden výtvarné kultury). Festival vznikl v roce 2010 z impulzu profesora Radka Horáčka z Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, která jej organizuje dodnes společně s Turistickým informačním centrem města Brna. Týdenní akce propojuje brněnské galerie, umělecké školy a výtvarníky. Pestrá nabídka inspirativních pořadů, které nás dostanou z karanténního stereotypu! 

Co konkrétně připravuje Katedra výtvarné výchovy PdF MU?  

Každé ráno  můžeme začít artovou rozcvičkou a každý večer povečeřet  u „večerníčku“ v podobě třicetiminutového pásma Televize Katedry výtvarné výchovy. V pásmu TVKVV pedagogové prozradí, kde brát inspiraci a jak bude vypadat umění za 50 let. Objev umění představí sérií uměleckých apropriací z rozličných destinací studentů prostorové tvorby a Otevřená situace nás vtáhne do studentských performancí. V pořadu Univerzitní sochy pro dívky a hochy profesor Horáček komentuje objekty, o které můžete na MU „zakopnout“. Platforma pro volnočasové kroužky Tvořstor inspiruje možnostmi zážitkové tvořivé výuky v on-line praxi. A Rádio OniOn? To je hudebně vizuální pecka v podobě břichabolné moderátorské show dvojice studentů – Ondřejů. 

A čím jiným přispěli studenti KVV do online programu Brno Art Week?

Lektoři Open Art Studia představí ve svých pořadech nesvázanou tvorbu “umělců s jinakostí”, se kterými spolupracují. Studentský natáčecí štáb pořadu Urban Legends pod vedením Šimona Kříže natočil ve spolupráci s galeriemi 13 legend – příběhů o tom, čím galerie byly, než se galeriemi staly. Mezi nimi nechybí legenda univerzitní Galerie Pitevna a spřízněná Galerie OFFF/FORMAT. A schválně, poznáte, který díl brněnských komentovaných procházek pod názvem Trasování nebyl natočen v Brně?

A plánuje se i něco naživo?

Hned v úterý odpoledne můžete navštívit jednu z mála plánovaných akcí naživo ve výloze Knihovny Jiřího Mahena na Kobližné: Bezpečné autorské čtení  v režii Elišky Lomičové. Po celou dobu Art Weeku se také můžete zapojit do akce Out of gallery studentek Veroniky Kallusové a Lucie Baranové a před dveřmi zavřených brněnských galerií symbolicky vyjádřit svůj zájem o otevření galerií umístěním vlastní miniatury. A v sobotu se nezapomeňte přidat ke Katce Holatové a vyvenčit také svoje pokojové rostliny! 

Videa připravená pro festival Brno Art Week bude možné shlédnout v premiérách naplánovaných na celý příští týden na Youtube kanále festivalu. Kompletní program včetně offline akcí je uveden na webu 2021.brnoartweek.cz.

YouTube
https://bit.ly/YT_BAW

Sociální sítě 
www.facebook.com/brno.art.week 
www.instagram.com/brnoartweek/ 

 

Pořadatelé
Masarykova univerzita
Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity
TIC Brno, příspěvková organizace

Akce probíhá za finanční podpory Města Brna a Ministerstva kultury České republiky.

Mapa stránekHomepage >   akce >   Brno Art Week 2021

e-galerie
Martina KalašováBlank Poster / Surreal – Mistake – Grid – Silence / výstupy z předmětu Grafický design, 3. semestr, 2020