Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty
Masarykova univerzita, Poříčí 7, Brno

Studijní informace
16.11.2013

Wien, Wien, Wien!

Přátelé výtvarného umění, v měsíci listopadu je pro vás připraven zájezd do Vídně. Toto město má opravdu širokou uměleckou nabídku – bude záležet na vás, kterou z výstav budete chtít zhlédnout.

Předběžný program:
Sobota 16. 11. v 8.00 odjezd z Brna (stanoviště Čebus u hotelu Grand, sraz 7.45) Příjezd do Vídně cca 10 hodin (Am Stadtpark, 10 min od chrámu sv. Štěpána a 15 min od galerie ALBERTINA)
1. Společný program - návštěva Albertiny – Aktuální výstava MATISSE A FAUVISTÉ a GEORG BASELITZ 8 eur.
2. Individuální program – z Albertiny cca ve 12.30 – 13.00 se přesuneme na místo MuseumsQuartier (patří k deseti největším kulturním areálům na světě, na ploše 60 000 m2 nachází zařízení nejrůznějších kulturních odvětví, restaurace, kavárny a obchody v postmoderní kombinaci barokních budov s moderní architekturou) a odteď to bude ve vaší režii.

K dispozici dostanete mapku s vyznačenými doporučenými místy.
Pěšky se v dosahu nachází:
- Leopold – stálá expozice EGON SCHIELE , aktuální KOKOSCHKA (LINK...) 8 eur/ skupina studentů nad 10 osob 6 eur.
- Mumok (Muzeum moderního umění) hlavní sbírky jsou zaměřené na pop art (WARHOL, OLDENBURG, aj.) (LINK...) 14.00 Uhr, Überblicksführung – frei.
- Kunstforum - aktuální WARHOL / BASQUIAT  (LINK...)  6 eur.
- Künstlerhaus : ALFRED KORNBERGER  (LINK...)  3 eura.

Odjezd z Vídně
v 18 (19) hodin, příjezd do Brna cca 20 (21) h.
Cena zájezdu...300 Kč
Cena je pouze za dopravu. Cena nezahrnuje vstupné ani zdravotní pojištění, které jsou účastníci povinni si zajistit samostatně. Pojistné lze vyřídit při koupi zájezdu v cestovní kanceláři (25 kč). Vstupné si účastníci vyřizují individuálně, v případě společných návštěv lze počítat se skupinovými slevami. Ceny jsou uvedeny pro studenty, takže nezapomenout ISIC.
Přihlášky:
Zájemci se mohou přihlásit od úterý 29. 10. a uhradit cenu zájezdu v cestovní kanceláři Čebus, Běhounská 19, u pana ing. Miroslava Řepy, po – pá 9 – 18 hodin. Doporučujeme rychlé rozhodování, přihlášení probíhá podle pořadí do plného obsazení autobusu.

Zájezdem katedry výtvarné výchovy vás bude provázet doktorandka Michaela Matějková.

Mapa stránekHomepage >   Studijní informace >   Wien, Wien, Wien!

e-galerie
Ella WatermanováBlank Poster / Surreal – Mistake – Grid – Decay / výstupy z předmětu Grafický design, 3. semestr, 2020