Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty

Studijní informace
10.5.2011

Vídeň *moderní a postmoderní*

Vážené kolegyně, vážení kolegové!

Zveme vás na exkurzi do vídeňských muzejí v rámci cyklu Výtvarné pohledy.
Termín: 10.5.2011 (úterý)
Sraz účastníků: v 7.45 hod. před budovou Pedagogické fakulty MUNI, Poříčí 7, Brno
Odjezd autobusu: cca 8.00 hod. / Příjezd do Vídně: cca 10.00 hod.

1. akce: výstava DER BLAUE REITER   Sraz: 10.15 hod. před Albertinou (www.albertina.at)
Unikátní možnost seznámení se s významnou mnichovskou výtvarnou skupinou Der Blaue Reiter, jejíž ústředními postavami byli V. Kandinskij a F. Marc, dále P. Klee, A. Kubin či A. Javlenskij. Vedle toho je možné vidět i další výstavy v Albertině jako např. Roye Lichtensteina či Mel Ramose. Vstupné: pro studenty na ISIC je 7 euro (obvykle máme zajištěn hromadný vstup, tj. odpadá zdlouhavé čekání v častých frontách)

Po prohlídce, která by se měla vlézt cca do 120 min. by následovala kratší pauza na občerstvení, samostatný přesun k dalšímu muzeu.

Společně bychom mohli dále navštívit MuMoK (www.mumok.at), kde se lze setkat s výtvarným zamyšlením na fenomenem prostorovosti v moderně:

2. akce: výstava Abstrakter Raum + Aktionsraum 1, což je expozice věnovaná počátkům akčního a konceptuálního umění (Arte Povera atp.).
Sraz: 13.00 hod. před MuMok (vstup cca ve 13.15 hod.)
Vstupné: 7,00 EUR (nutné mít s sebou kartu ISIC)

Jako 3. akci nabízíme možnost zhlédnutí výstavy DYNAMIK! Kubismus / Futurismus / KINETISMUS   dokumentující vývoj abstraktních tendencí na vídeňské výtvarné scéně v období 1919-1929. Navštívení této výstavy již je dobrovolné.
Cena dopravy: 300,- Kč
Postup přihlášení: Pošlete prosím závaznou přihlášku na internetovou adresu (pokud jste již tak neučinili): exkurze.wien@gmail.com do 3.5.2011!!

Počet účastníku je z kapacitních důvodů autobusu omezen na 46 cestujících, proto bude rozhodovat pořadí přihlášených. Budeme samozřejmě evidovat i možnost náhradníků, v případě, že dojde k odřeknutím dříve přihlášených ze závažných důvodů. Po přihlášení obdržíte podrobnější pokyny!

Mapa stránekHomepage >   Studijní informace >   Vídeň *moderní a postmoderní*

e-galerie