Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty
Masarykova univerzita, Poříčí 7, Brno

akce
11.3 - 17.3.2013

Týden výtvarné kultury 4

Týden výtvarné kultury 4

Týden veřejných dialogů s výtvarným uměním v Brně

Čtvrtý ročník osobité brněnské akce opět přináší otázku, zda dokážeme dostatečně pozorně vnímat, co nám sděluje výtvarné umění. Ptáme se, jak umění zrcadlí problémy a dění ve společnosti, zda může měnit náš život. 

Podtitul Creative help! vyjadřuje spojení čtvrtého ročníku Týdne výtvarné kultury s prezentací výsledků projektu Speciální výtvarná výchova, v němž studenti katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty MU v rámci svých sociálních tvůrčích dílen obohacují a zkvalitňují život řadě znevýhodněných skupin.

Muzea, galerie a vysoké školy ve spolupráci s katedrou výtvarné výchovy pedagogické fakulty společně nabízejí mnoho zajímavých programů. Je to pozvání na výstavy, na odborná a diskusní setkání, ale je to i pozvání k obohacujícím citovým zážitkům, jež výtvarné umění přináší.
Akce připomíná odkaz Igora Zhoře, který byl významným znalcem i popularizátorem současného umění (9. 3. 1925 – 28. 11. 1997).

Oficiální zahájení Týdne výtvarné kultury – v pondělí 11. března od 16 hodin v Aule Pdf MU, Poříčí 7/9. V rámci zahájení proběhne také vyhlášení vítězů fotografické soutěže. Jazzové vystoupení Tomáše Vrtka. Host Jindřich Štreit.

Stránky TVK  ZDE...
Program TVK  ZDE...

Za organizační tým se na Vaši návštěvu těší
Radek Horáček, Veronika Drobná, Jana Reichel a Vladimír Mokrý

Mapa stránekHomepage >   akce >   Týden výtvarné kultury 4

e-galerie
BAW2024