Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty
Masarykova univerzita, Poříčí 7, Brno

akce
6.3.2019 / 19:00

Marta Krześlak - FAIRY TALES

Marta Krześlak - FAIRY TALES

Industra ART Vás srdečně zve na výstavu polské autorky Marty Krześlak / FAIRY TALES

Vernisáž proběhne ve středu 6. 3. 2019 v 19:00
Kudy k nám? např. autobus č. 67 z hlavního nádraží (zastávka Škrobárenská)

Autorka inspirovaná postapokalyptickými vizemi vytváří vlastní možnou předpověď budoucnosti formou "fosílií". Hledá inspiraci v osobní fascinaci odpadem - objekty, které jsou ponechány svému osudu v krajině, ze kterých se Marta Krześlak pokouší vytvořit jakousi maketu budoucnosti. Znovu interpretuje krajinu a popírá skutečnost.

Marta Krześlak (b.1994) je vizuální umělkyně, zaměřená na fotografii, video art, instalaci a site-specific projekty. Ve své tvorbě různými způsoby reflektuje přírodu a její vztah ke kultuře samotné. Využívá plastové ready-made objekty, odpadní materiál nebo objekty všedního dne pro vytvoření “přírodních” kompozic, které se podobají korálovým útesům a mořským řasám plovoucím na vodě. Její koncepty jsou plné ironie, vtipu a humoru.

V roce 2018 vystudovala Akademii výtvarných umění v Lodži. Zároveň studovala na Akademii výtvarných umění ve Varšavě a Národní vysokou školu výtvarných umění v Lyonu.

http://www.martakrzeslak.com/

Výstava potrvá do 5. 4. 2019
Za Industra ART - Anna Königová

Děkujeme partnerům: CAT CUT, Mrazírny Rovner, PROFIL NÁBYTEK, a.s. Za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva kultury.

Industra – nezávislý neziskový kreativní hub koncentrující následováníhodné / inspirativní projekty z ČR i zahraničí do průmyslového srdce města Brna. Komunikační prostor, ve kterém se setkává umění, design, věda, vzdělávání, inovace a občanská společnost.

Industra STAGE
Industra Lab
Industra Cut&Sew
Industra Coffee

https://industra.space/

Mapa stránekHomepage >   akce >   Marta Krześlak - FAIRY TALES

e-galerie
BAW2024