Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty
Masarykova univerzita, Poříčí 7, Brno

akce
22.–28.4.2024

Brno Art Week 2024

Brno Art Week 2024

Týdenní festival výtvarné kultury láká již po patnácté k umění ve veřejném prostoru a v galeriích. Využívá k tomu různých strategií, jakými jsou komentované prohlídky, procházky, workshopy, happeningy a další aktivity. Specialitou tohoto ročníku je konference Čerstvý vítr 2 věnovaná podcastům o umění a dvě nové stezky heart Tour de Galleries.

 

Termín konání: heart 22.–28. 4. 2024
Organizátoři: Katedra výtvarné výchovy PdF MUNI a TIC Brno 
Přehled programu: www.brnoartweek.cz 

 

Výběr z programu:
Každé ráno v 8:00 vás probudí online seriál Art-rutina. heart Letos vás krok za krokem se zdravým nadhledem provede studentka Sarai Mošťková doporučenou přípravou, realizací a reflexí uměleckého díla.

heart I program naživo startuje ostře v pondělí 22. 4. v  9:00  performativní intervencí výtvarníků Logika Obscura Blahoslava Rozbořila a Josefa Daňka  do přednášky Sociální Psychologie v aule 50 (naproti vrátnici Poříčí 9). heart V pravé pondělní poledne se griluje a debatuje mezi sochami univerzitního kampusu v Bohunicích se zakladatelem Týdne výtvarné kultury profesorem Radkem Horáčkem, šéfkuchařem Katedry výtvarné výchovy Petrem Kamenickým a výtvarníkem Milanem Houserem. heart V 15h tvůrčí skupina studentů Galerijní pedagogiky premiéruje audio-stezku Tour de Galleries Z okraje do středu, která začíná před Muzeem romské kultury. heart Druhou stezku (Ne) Galerie premiérují v úterý 23. 4. v 10:00 před pouliční vitrínovou galerií Umakart s čerstvě zahájenou výstavou Heleny Lukášové, zkoumající možnosti módy s rozšířenou realitou (vernisáž s performancí v pondělí 18:00).

heart Skvělou inspirací pro současné i budoucí učitele může být v úterý v 10:00 návštěva edukačního programu k výstavě Mariana Pally ve Fait Gallery s názvem Zelená tráva hlínou malovaná a ve 13:30 rozehřívací dialogy se sochami heart, se startem na Janáčkově náměstí. heart Středa patří studentům. V 9:45 uvedou svá krátká videa na 4K stěně u vrátnice Poříčí 9 a pásmo těch nejlepších českých studentských filmů Yes kino bude k vidění ve čtvrtek v 16h v kině ART heart. Úterní dopoledne oživí Bránu vědění na dvorku před menzou studentská performace Knowledge Gate update heartOd 14h se nabízí navštívit Artmarket k nákupu originálních uměleckých děl umělců a umělkyň z FaVU (Údolní 53).heart

Ve čtvrtek a v pátek pak především zveme do Uměleckoprůmyslového muzea MG na heart konferenci Čerstvý vítr 2, která je letos věnovaná podcastům o umění, zakončenou v 18:00 heart páteční BAW Party v Pražákově Paláci v Morgalu.

heart V sobotu za zvuků lesních rohů, běhu bizonů, indiánského deště a všemožné hudby i nehudby lze strávit odpoledne venku na nádvoří Domu pánů z Kunštátu a vytvořit společné  site-specific dílo. V neděli ve 14h se nabízí jet na výlet do galerie Blanska heart, nebo v 15h na Sibiř na komentovanou prohlídku heart mimořádné časosběrné výstavy výtvarnice a pedagožky Jany Nedomové. A kdo v neděli v 16:30 už potřebuje pohov, dostaví se do OFF heart. Myslíme tím šťavnatou komentovku multimediální výstavu Normcore v Galerii OFF/FORMAT (Gorkého 41) kurátorem Šimonem Křížemheart.

Všechny vybrané programy, a mnoho dalších, jsou zdarma. Je se na co těšit, koukněte na celý program a vyberte si z desítek akcí na: www.brnoartweek.cz

Mapa stránekHomepage >   akce >   Brno Art Week 2024

e-galerie
BAW2024