Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty
Masarykova univerzita, Poříčí 7, Brno

akce
17.–23.4.2023

Brno Art Week 2023

Brno Art Week 2023

Brno Art Week je jedinečný festival výtvarné kultury. Brněnská muzea, galerie a školy zabývající se výtvarným uměním již po čtrnácté společně představí veřejnosti širokou škálu výstavních i doprovodných programů.

Výběr z programu:
Otvírákem letošního festivalu je pondělní polední grilování mezi sochami univerzitního kampusu v Bohunicích se zakladatelem Týdne výtvarné kultury profesorem Radkem Horáčkem. V úterý startuje městská bojovka Tour de Galleries s devíti akčními úkoly v galeriích a muzeích Brna. Spočinout je pak možné v kině Scala, kde vás provedou performerky Jana a Jana svou nejčerstvější sbírku autorských studentských filmových experimentů z celé České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Galerie Pitevna ve středu slavnostně otevře výstavu maleb Argišta Alaverdyana pohrávající si ve svých obrazech s motivy cloudového úložiště.

Čtvrtek a pátek je v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské Galerie věnován konferenci Čerstvý vítr o “freš” přístupech zprostředkování umění pořádnou Galerií TIC a Katedrou výtvarné výchovy. Sobota je tipem na výlet do galerie v Blansku, kde se mimo shlédnutí výstavy můžete s výtvarnicí Věrou Vtípilovou projít „Hodně pomalou chůzí“. Příležitost pro rodiny s dětmi nabízí také nedělní procházka s Danielou Krajčovou. Po prohlídce její výstavy Měkké dopady v galerii OFF/FORMAT bude autorka s návštěvníky hledat netypická místa pro hru a odpočinek. A každé ráno vás probudí online seriál Art-rutina technologickým trikem některého z umělců vystavujících nebo působících v Brně. Je se na co těšit, koukněte na program a vyberte si z desítek akcí na: brnoartweek.cz/program

__________________________

Termín konání: 17. – 23. 4. 2023
Organizátoři: Katedra výtvarné výchovy PedF MUNI, Galerie TIC, TIC Brno 

Přehled programu: www.brnoartweek.cz

Znělka: https://amper.ped.muni.cz/~msvob/BAW/ZNELKA_2023/

Mapa stránekHomepage >   akce >   Brno Art Week 2023

e-galerie
BAW2024