•  
 
Akce PdF MU

Efektivní strategie pro zvýšení inkluze ve školách

28. 8. - 30. 8. 2017 | Pedagogická fakulta MU, Poříčí 7/9, 639 00 Brno, Místnost: RUV

Efektivní strategie pro zvýšení inkluze ve školách
Letní škola je určena nejen učitelům, budoucím učitelům, asistentům pedagogů,
akademikům, studentům a zájemcům z neziskových organizací, ale i všem, kteří se zabývají tématem inkluze ve školách. Tento kurz je vhodný pro ty, kteří již mají znalosti o inkluzivním vzdělávání v České republice i v zahraničí.
V rámci letní školy bude Pedagogická fakulta hostit vysoce uznávané odborníky
z University of Minnesota: Renáta Tichá, PhD, a Brian Abery, PhD, představí základní principy inkluzivního vzdělávání a formativní přístupy hodnocení. Účastnící budou blíže seznámeni s řadou intervenčních technik, které podporují kladné výsledky studentů a mohou být využity v běžných třídách. Hlavním cílem tohoto kurzu je podpořit inkluzi dětí z odlišných prostředí a
děti se speciálními potřebami.
Tlumočení do češtiny bude zajištěno!

Leták | iCal | Webcal

 

Zájmové aktivity pro zaměstnance MU

4. 9. - 6. 9. 2017 | Pedagogická fakulta MU, Poříčí 9, Brno

Zájmové aktivity pro zaměstnance MU ve dnech 4. – 6. září 2017
Na počátku nového akademického roku zveme akademické i neakademické pracovníky MU na Týden pohybových aktivit a zdraví.
Přijďte si zasportovat, zacvičit, pobavit se a také se něco dovědět o svém těle. Přijďte si vyzkoušet, jak své tělo zregenerovat při práci v kanceláři a jak správně sedět u počítače, aby vás nebolela záda.
Přijďte si popovídat také o své výživě!


Přihlášky:
Akce je zdarma. Přihlásit se můžete na libovolný počet nabízených aktivit nejpozději jeden den před konáním aktivity prostřednictvím elektronické přihlášky:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRdylnPNz87l5rqN2dUBJnCHfmKJoyZdFVjRCcnsmBJKWrKA/formResponse

Obsah zájmových aktivit:
1. Pilates a cvičení s overbally
Protahovací a posilovací cvičení metodou Pilates, které vám pomůže s celkovým zpevněním všech svalových partií vašeho těla, včetně zpevnění hlubokého stabilizačního systému. Toto cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie, sportovce i nesportovce, muže i ženy.
S sebou: sportovní oblečení (šatna bude k dispozici). Cvičí se na boso nebo v ponožkách, sportovní obuv není nutná.

2. Cvičení na velkých míčích
Zábavné cvičení s hudbou na velkých míčích zaměřené na posilovací, protahovací a koordinační prvky. Toto cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie, sportovce i nesportovce, muže i ženy.
S sebou: sportovní oblečení a obuv (šatna bude k dispozici).

3. Základy výživy názorně a zábavně
Představíme vám zábavné způsoby, jak sestavit a zhodnotit svůj jídelníček. Základům výživy pak bude rozumět opravdu každý. Vyvracíme mýtus „co je zdravé, není dobré“ a vysvětlujeme krédo „nejsou nezdravé potraviny, ale jejich množství“. Srdečně jsou zváni akademičtí i neakademičtí pracovníci.

4. Pojďte s námi do posilovny
Provedeme vás základy kondičního posilování. Do zrenovované posilovny PdF MU zveme všechny, koho láká posilovací a formovací cvičení. Zváni jsou úplní začátečníci i pravidelní návštěvníci posilovny.
S sebou: sportovní oblečení a obuv (šatna bude k dispozici).

5. Zdravotní chvilka v kanceláři aneb cvičení na židlích
Sedíte téměř celý den u počítače nebo za psacím stolem? Bolí vás záda? Otékají vám nohy? Právě pro vás je určena lekce cvičení na židlích, ve které se dozvíte o ergonomii správného sedu a vyzkoušíte si cvičení pro prevenci bolavých zad. Aktivita je určena opravdu pro každého.
S sebou: pohodlné oblečení (šatna nebude k dispozici). Cvičení je připraveno tak, aby se dalo zvládnout v běžném oblečení.

Těšíme se na Vaši účast!

iCal | Webcal

 

Konference Život ve zdraví

7. 9. - 8. 9. 2017 | Učebna č. 50 (PdF MU, Poříčí 9)

Zveme vás na mezinárodní konferenci, která navazuje na tradiční akce pořádané Pedagogickou fakultou MU v rámci vzdělávání dětí, mládeže a dospělých v oblasti ochrany a podpory zdraví.

Přispějte svými poznatky a náměty ke zkvalitnění výchovy ke zdraví!

Web | Leták | iCal | Webcal

 

Proof of Concept workshop

7. 9. 2017 | Komenského nám. 2, místnost 300

CTT MU a JIC zvou na Proof of Concept workshop určený pro všechny zájemce, kteří zvažují podání žádosti o podporu dílčího projektu Proof of Concept z projektu TA ČR Gama. Zvyšte svoji šanci na podání kvalitní projektové žádosti! Akce se koná 7. září od 9:00 na Komenského nám. 2. Podrobnější program zveřejníme cca měsíc před akcí.

Leták | iCal | Webcal

 

Festival vědy s ABB

8. 9. - 9. 9. 2017 | V areálu Dopravního hřiště Riviéra Brno

Festival vědy představí odborné a populárně-vědecké instituce působící ve městě Brně pro malé, větší i největší. Cílem festivalu není poučovat, nýbrž inspirovat a názorně předvést, že věda je tu proto, aby se nám lépe žilo.

V areálu Dopravního hřiště na Riviéře odhodí několik desítek odborníků z brněnských vysokých škol, akademických pracovišť i vzdělávacích institucí masky vážených vědců a předvedou, že s vědou je zábava. Mezi účastníky zastupující Masarykovu univerzitu najdete Bioskop, Ústav geologických věd, Ústav teoretické fyziky a astrofyziky a mediky s programem nutričního poradenství. Vstup je zdarma.

Datum akce: 8. – 9. 9. 2017
Čas: 9.00 – 18.00

Web | iCal | Webcal | Mapa | GPS: 49.188448N, 16.569154E

 

Open Day 2017 – celouniverzitní den otevřených dveří

15. 9. 2017 | Fakulty Masarykovy univerzity

Speciální den otevřených dveří je určen především středoškolským zájemcům o studium na Masarykově univerzitě. Otevřou se brány všech devíti fakult. Program připravují a realizují studenti univerzity. Návštěvníci získají v předstihu informace k přijímacímu řízení, nabídce oborů, poznají fakultu a zažijí jedinečný den na Masarykově univerzitě.

Web | iCal | Webcal

 

TT Day - vstupte do světa patentů a inovací

25. 10. 2017 | Vida! science centrum Brno

Centrum pro transfer technologií MU Vás zve na 5. TT DAY - neformální setkání pracovníků a partnerů Masarykovy univerzity. Akce se koná ve středu 25. října 2017 od 16:00 do 19:00 ve Vida! science centru Brno. Těšit se můžete na 4600 m2 chytré zábavy v interaktivní expozici i výstavu o patentech Masarykovy univerzity. Děti a rodiny vítány, určitě se nebudou nudit!

iCal | Webcal

 

VI. mezinárodní konference Podpora učení prostřednictvím sdílení myšlenek, kladení otázek

11. 11. 2017 | Pedagogická fakulta MU, Poříčí 9, Brno

VI. mezinárodní konference Podpora učení prostřednictvím sdílení myšlenek, kladení otázek a spolupráce v kontextu Feuersteinovy metody instrumentálního obohacování

VI. mezinárodní konference je pořádána Centrem - Cogito z.s. a Katedrou speciální pedagogiky Masarykovy univerzity pod záštitou děkana Pedagogické fakulty MU doc. PhDr. Jiřího Němce, PhD. a uskuteční se dne 11. 11. 2017. Hlavní přednášející bude Valerie Lovegreen, mezinárodní trenérka FIE a odbornice v oblasti logopedie.

Web | iCal | Webcal