•  
 
Akce PdF MU

Zájmové aktivity pro zaměstnance MU

4. 9. - 6. 9. 2017 | Pedagogická fakulta MU, Poříčí 9, Brno

Zájmové aktivity pro zaměstnance MU ve dnech 4. – 6. září 2017
Na počátku nového akademického roku zveme akademické i neakademické pracovníky MU na Týden pohybových aktivit a zdraví.
Přijďte si zasportovat, zacvičit, pobavit se a také se něco dovědět o svém těle. Přijďte si vyzkoušet, jak své tělo zregenerovat při práci v kanceláři a jak správně sedět u počítače, aby vás nebolela záda.
Přijďte si popovídat také o své výživě!


Přihlášky:
Akce je zdarma. Přihlásit se můžete na libovolný počet nabízených aktivit nejpozději jeden den před konáním aktivity prostřednictvím elektronické přihlášky:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRdylnPNz87l5rqN2dUBJnCHfmKJoyZdFVjRCcnsmBJKWrKA/formResponse

Obsah zájmových aktivit:
1. Pilates a cvičení s overbally
Protahovací a posilovací cvičení metodou Pilates, které vám pomůže s celkovým zpevněním všech svalových partií vašeho těla, včetně zpevnění hlubokého stabilizačního systému. Toto cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie, sportovce i nesportovce, muže i ženy.
S sebou: sportovní oblečení (šatna bude k dispozici). Cvičí se na boso nebo v ponožkách, sportovní obuv není nutná.

2. Cvičení na velkých míčích
Zábavné cvičení s hudbou na velkých míčích zaměřené na posilovací, protahovací a koordinační prvky. Toto cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie, sportovce i nesportovce, muže i ženy.
S sebou: sportovní oblečení a obuv (šatna bude k dispozici).

3. Základy výživy názorně a zábavně
Představíme vám zábavné způsoby, jak sestavit a zhodnotit svůj jídelníček. Základům výživy pak bude rozumět opravdu každý. Vyvracíme mýtus „co je zdravé, není dobré“ a vysvětlujeme krédo „nejsou nezdravé potraviny, ale jejich množství“. Srdečně jsou zváni akademičtí i neakademičtí pracovníci.

4. Pojďte s námi do posilovny
Provedeme vás základy kondičního posilování. Do zrenovované posilovny PdF MU zveme všechny, koho láká posilovací a formovací cvičení. Zváni jsou úplní začátečníci i pravidelní návštěvníci posilovny.
S sebou: sportovní oblečení a obuv (šatna bude k dispozici).

5. Zdravotní chvilka v kanceláři aneb cvičení na židlích
Sedíte téměř celý den u počítače nebo za psacím stolem? Bolí vás záda? Otékají vám nohy? Právě pro vás je určena lekce cvičení na židlích, ve které se dozvíte o ergonomii správného sedu a vyzkoušíte si cvičení pro prevenci bolavých zad. Aktivita je určena opravdu pro každého.
S sebou: pohodlné oblečení (šatna nebude k dispozici). Cvičení je připraveno tak, aby se dalo zvládnout v běžném oblečení.

Těšíme se na Vaši účast!

iCal | Webcal

 

Konference Jan Patočka a naše doba

6. 9. 2017 | Pedagogická fakulta MU, Poříčí 31, 1. poschodí, posl. 32, Brno

Katedra občanské výchovy Pedagogické fakulty MU vás zve na vědeckou konferenci Jan Patočka a naše doba, která je pořádána pod záštitou děkana PdF MU Doc. PhDr. Jiřího Němce, Ph. D.

Konference s mezinárodní účastí je jednou z akcí, kterými si Pedagogická fakulta připomíná pedagogické působení Jana Patočky na naší fakultě v letech 1946 – 1948, stejně jako i 40. výročí Patočkova úmrtí. Zaměření konference chce reflektovat Patočkův filosofický i občanský odkaz v podobě jeho úsilí o rehabilitaci filosofie jako živé součásti duchovní kultury ve vazbách na závažné otázky přítomnosti. Patočkova osobnost a dílo poskytují prostor pro zkoumání filosofické, politologické, historické, pedagogické i etické. Konference je směřována ke všem uvedeným oblastem.

Termín konference: středa 6. 9. 2017 od 10. 00 hodin
Místo konference: Pedagogická fakulta MU, Poříčí 31, 1. poschodí, posl. 32, Brno

Web | iCal | Webcal

 

Slavnostní zahájení akademického roku 2017/2018

20. 9. 2017 | Univerzitní kino Scala

Přijďte s námi oslavit zahájení akademického roku 2017/2018 do Scaly!

KDY: středa 20. 9. 2017
KDE: Univerzitní kino Scala
START: 19:00 do cca 23:00

Akademický rok začíná letos 20. září od 19 hodin ve Scale!

V rámci slavnostního večera proběhne předání Ceny rektora vynikajícím pedagogům a Ceny SKAS za studentský podíl na výuce. Po předávání bude připravena číše vína v baru Scala pro zaměstnance MU a hosty. Pro studenty MU a další zájemce bude odpromítán v exklusivní předpremiéře film Měsíc Jupitera od renomovaného maďarského režiséra Kornéla Mundruczó, který letos získal ocenění Zlatá palma na festivalu v Cannes. Jako dárek bude pro účastníky připraven dárek v podobě speciální nabídky do Scalanterie.
Vstup je pro studenty a zaměstnance MU zdarma.

Využijte přednostní registrace pro zaměstnance MU, v rámci Obchodního centra MU (Odkaz viz Výzva k následné akci níže).
Tato registrace bude uzavřena 18. 9. a 19. 9. budete obesláni emailem, který vám bude sloužit jako vstupenka. Zaměstnanci MU a studenti MU bez registrace jsou srdečně zváni a budou usazováni do vyčerpání kapacity.

Těšíme se na Vás!!

Web | iCal | Webcal

 

Workshop „Výzkum v romských rodinách“

23. 9. 2017 | Pedagogická fakulta (Poříčí 31a), budova CVIDOS, 4. patro, učebna 76

Zveme vás na metodologický workshop „Výzkum v romských rodinách,“ organizovaný v rámci projektu „Inkluzivní vzdělávání
a sociální podpora v překonávání nerovností ve společnosti“ (ISOTIS).

Školení povedou lektorky Mgr. Kateřina Sidiropulu Janků, Ph.D. a Mgr. Gabriela Fatková, Ph.D.

Obě mají dlouhodobé zkušenosti s výzkumy v prostředí romských rodin a sociálně vyloučených lokalit, z nichž mnohé se soustředí na problematiku vzdělávání, způsobů socializace a výchovy.

Workshop bude věnován zejména těmto tématům:

vztah mezi výzkumníkem a účastníkem výzkumu – je možné dosáhnout partnerství?
etnicita a sociální příslušnost jako faktory ovlivňující průběh a kvalitu výzkumného rozhovoru
strategie kvalitativního rozhovoru ve vyloučené lokalitě (logistika, pohyb v terénu, práce se scénářem, tipy na základě vlastních zkušeností)
validita výzkumných dat (co jsou validní data a je možné je získat?)
Školení proběhne v sobotu 23.9. od 10:00 do 13:00 a od 14:00 do 17:00 na Pedagogické fakultě (Poříčí 31a), budova CVIDOS, 4. patro, učebna 76.

V případě zájmu o účast napište email Lence Kissové na 426872@mail.muni.cz.

iCal | Webcal

 

Zahradní seminář o populárně - vědeckém psaní

27. 9. 2017 | Otevřená zahrada, Údolní 33 Brno

Píšete nebo byste chtěli psát o svém oboru populárně? Hledáte potřebnou motivaci, nápady, příležitost, čas? Zúčastněte se setkání současných i budoucích autorů populárně-vědecké literatury, které pořádá nakladatelství Munipress v neformálních prostorách Otevřené zahrady. O své zkušenosti se s Vámi podělí zajímaví hosté, mj. popularizátor astrofyziky a astronomie prof. Petr Kulhánek nebo vysokoškolský učitel kurzů tvůrčího psaní a rétoriky dr. Jiří Studený. Nepochybně Vás zaujmou i informace o připravované popularizační knižní řadě s názvem Edice Munice.

Počet míst je omezen, přihlašujte se prosím Mgr. Lence Brodecké na e-mail brodecka@press.muni.cz.

Leták | iCal | Webcal

 

Noc vědců 2017

6. 10. 2017 | Univerzitní kampus Bohunice, Mendelovo muzeum, Filozofická fakulta, Přírodovědecká fakulta, Fakulta informatiky

Celoevropský festival vědy letos na téma MOBILITA!
Vědci Masarykovy univerzity mobilizují mikroorganismy, molekuly, národy, jazyky a mnohé další. Program připravuje všech devět fakult, spojených do pěti vědeckých zón. Všechny zóny propojuje speciální autobusová linka.

Mobilizujte s námi v pátek 6. 10.2017 od 18 do 24 hodin

Web | iCal | Webcal

 

Botanická zahrada

6. 10. 2017 | Botanická zahrada, Kotlářská 2, 611 37 Brno

V rámci akce Noc vědců budou v pátek 6. října 2017 od 18 do 22 hodin otevřeny také skleníky botanické zaharady.
Vchod do skleníků je přes areál Přírodovědecké fakulty. Vstup zdarma.

Leták | iCal | Webcal

 

TT Day - vstupte do světa patentů a inovací

25. 10. 2017 | Vida! science centrum Brno

Centrum pro transfer technologií MU Vás zve na 5. TT DAY - neformální setkání pracovníků a partnerů Masarykovy univerzity. Akce se koná ve středu 25. října 2017 od 16:00 do 19:00 ve Vida! science centru Brno. Těšit se můžete na 4600 m2 chytré zábavy v interaktivní expozici i výstavu o patentech Masarykovy univerzity. Děti a rodiny vítány, určitě se nebudou nudit!

iCal | Webcal

 

VI. mezinárodní konference Podpora učení prostřednictvím sdílení myšlenek, kladení otázek

11. 11. 2017 | Pedagogická fakulta MU, Poříčí 9, Brno

VI. mezinárodní konference Podpora učení prostřednictvím sdílení myšlenek, kladení otázek a spolupráce v kontextu Feuersteinovy metody instrumentálního obohacování

VI. mezinárodní konference je pořádána Centrem - Cogito z.s. a Katedrou speciální pedagogiky Masarykovy univerzity pod záštitou děkana Pedagogické fakulty MU doc. PhDr. Jiřího Němce, PhD. a uskuteční se dne 11. 11. 2017. Hlavní přednášející bude Valerie Lovegreen, mezinárodní trenérka FIE a odbornice v oblasti logopedie.

Web | iCal | Webcal

 

Konference Císařovna Marie Terezia a střední Evropa

14. 11. - 15. 11. 2017 | Masarykovo muzeum v Hodoníně

CÍSAŘOVNA MARIE TEREZIE A STŘEDNÍ EVROPA
300 LET OD NAROZENÍ REFORMÁTORKY
14.–15. listopadu 2017 v prostorách sálu Evropy Masarykova muzea v Hodoníně, Česká republika

Anotace mezinárodní vědecké konference

Císařovna a královna Marie Terezie se zapsala nesmazatelně do tváře střední Evropy. Na trůn usedla v době velkých politických, hospodářských a církevních změn. Starý kontinent nastupoval postupnou změnu myšlení k osvícenému absolutismu. Panovníkovi bylo přisouzeno být hlavním hybatelem uvnitř země. Stejný úkol čekal také na císařovnu Marii Terezii. Ta se chopila otěží vlády v roce 1740 a již od samého začátku musela řešit nejrůznější problémy spojené s udržením vlády nad podunajskou monarchií. Díky svým schopnostem vytvořila důmyslný byrokratický systém, který začal reformovat stát. Díky této snaze se střední Evropa postupně proměnila v moderní stát.
Císařovna sehrála důležitou úlohu v historii současné České republiky a okolních států tvořících do roku 1918 jednotný státní útvar. Je potřeba upozornit na společnou historii v rámci prostoru dnešní střední Evropy, kterému po čtyřicet let císařovna Marie Terezie vládla.
Věříme, že mezinárodní konference přispěje k hlubšímu poznání císařovny Marie Terezie, jejího života, politiky, ekonomiky, hospodářství a dalších aspektů života novověké společnosti.
Přednesené příspěvky budou publikovány.

Leták | iCal | Webcal