Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Stálý interdisciplinární seminář k profesím a profesní přípravě

IVŠV od podzimu 2017 pořádá Stálý interdisciplinární seminář k profesím a profesní přípravě.

Všechna setkání probíhají na Institutu výzkumu školního vzdělávání Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity (Poříčí 31a, budova CVIDOS, 5. podlaží, místnost 79). Účast na semináři je založena na dobrovolnosti a není časově náročná - setkání probíhají jednou do měsíce, a to vždy nad vybraným tématem uvozeným vstupní přednáškou.

První cyklus, který proběhl na podzim 2017, byl věnovaný učitelské profesi.

Od letošního roku se do pořádání semináře zapojila i Česká pedagogická společnost péčí své brněnské pobočky. Pro jaro 2018 jsou sjednána další vystoupení představitelů různých profesí, zejména těch, pro něž připravují fakulty Masarykovy univerzity.

 

  • První setkání je plánováno na 20. března 2018 od 15:00 do 16:30. Tématem budou proměny v trenérské profesi. S příspěvkem vystoupí doc. PhDr. Vladimír Jůva, CSc. a PhDr. Marcela Janíková, Ph.D. z FSpS MU.
  • Druhé setkání je plánováno na 3. dubna 2018 od 15:00 do 16:30. Tématem bude cesta k práci kariérového poradce v Česku. S příspěvkem vystoupí Mgr. Lenka Hloušková, Ph.D. z FF MU.
  • Třetí setkání je plánováno na 19. června 2018 od 15:00 do 16:30. Tématem budou sociální pedagogové jakožto profesionálové bez profese. S příspěvkem vystoupí doc. PhDr. Jitka Lorenzová, Ph.D. z FF UK.

 

Pokud máte zájem připojit se ať již v roli pozorovatelů či aktivních účastníků, dejte nám vědět na adresu: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Se srdečným pozdravem za pořadatele

Tomáš Janík a Lenka Hloušková