Promýšlet Evropu dvacátého století: Konflikty beze zbraní

Varování

Publikace nespadá pod Pedagogickou fakultu, ale pod Filozofickou fakultu. Oficiální stránka publikace je na webu muni.cz.

Autoři

POKORNÁ KORYTAROVÁ Lenka CIMALA Petr POKORNÝ Jiří SVOBODA Petr BYSTRIANSKÁ Věra HAVÁČ Ondřej HRABCOVÁ Jana HROMEK Martin KADLEC Jaroslav MUSILOVÁ Jana ŘEHÁKOVÁ Alexandra VITKO Martin PUČÁLKOVÁ Ester SVOBODA Petr

Rok publikování 2014
Druh Uspořádání konference
Fakulta / Pracoviště MU

Filozofická fakulta

Citace
Popis Třetí ročník konference Promýšlet Evropu dvacátého století, který se uskutečnil 9. a 10. dubna 2014 tentokrát s podtitulem Konflikty beze zbraní, navazoval na předchozí dvě setkání doktorských studentů a mladých vědeckých pracovníků zabývajících se evropskými dějinami 20. století. Zazněly zde příspěvky k dějinám evropského kontinentu od první světové války po rozpad východního bloku, které se zaměřily na některé z mnoha mezinárodních sporů, jež v daném období evropské státy vedly na poli diplomacie, politiky, hospodářství, kultury i vědy. Autoři se ve svých vystoupeních zabývali jak střety se závažným mezinárodním ohlasem, tak menšími regionálními konflikty s mezinárodním přesahem.
Související projekty:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.