Aktuální informace v souvislosti se šířením nákazy COVID-19 najdete zde.

Teorie výtvarné a galerijní pedagogiky

Přijímací zkouška

Vstupní požadavky Řádné ukončení studia v magisterském studijním programu příslušného nebo příbuzného oboru (zejména dějiny umění, výtvarná umění). Tuto podmínku musí uchazeč splnit nejpozději k datu zápisu do studia v doktorském studijním programu. Předložení návrhu projektu předpokládané disertační práce a jeho úspěšná obhajoba před přijímací komisí. Součástí projektu je návrh na školitele a jeho písemný souhlas. Úspěšně složená přijímací zkouška z příslušného oboru a z jednoho světového jazyka, dle výběru z angličtiny, němčiny, francouzštiny nebo ruštiny. Předpokládaný počet přijímaných uchazečů je 3 - 6 podle jejich odborné úrovně a podle počtu stávajících doktorských studentů

Kritéria hodnocení

Přijímací řízení probíhá formou ústního pohovoru před přijímací komisí, která zjišťuje odbornou a jazykovou způsobilost uchazeče. Součástí je předložení výzkumného zaměření předpokládané disertační práce a jeho úspěšná obhajoba před přijímací komisí. Součástí „projektu“ je návrh na školitele a jeho písemný souhlas. Dále uchazeč skládá přijímací zkoušku z příslušného oboru a zkoušku z alespoň jednoho světového jazyka (dle výběru AJ, NJ, FJ, RJ). Přijímací zkouška do doktorského studijního programu se tedy skládá z:

• Odborné rozpravy nad předloženým tématem výzkumného zaměření disertační práce zpracovaným uchazečem v rozsahu 6 - 12 normostran – 50 bodů
  • Ověření znalostí z cizího jazyka – 20 bodů
  • Prověření znalostí z vědního oboru – 30 bodů. Každá část přijímací zkoušky se hodnotí body. Bodová hranice úspěšnosti pro přijetí je 60, přičemž maximálně může uchazeč získat 100 bodů. V případě, že podmínky pro přijetí splní větší počet uchazečů, rozhoduje pořadí nejlepších, sestavené podle výsledků přijímací zkoušky.

Školitelé

Žádné osoby nejsou zadány.

Informace o studiu

Zajišťuje Pedagogická fakulta
Typ studia Doktorský
Forma prezenční ano