Teorie výtvarné a galerijní pedagogiky

Podat přihlášku

Přijímací zkouška

Vstupní požadavky Řádné ukončení studia v magisterském studijním programu příslušného nebo příbuzného oboru (zejména dějiny umění, výtvarná umění). Tuto podmínku musí uchazeč splnit nejpozději k datu zápisu do studia v doktorském studijním programu. Předložení návrhu projektu předpokládané disertační práce a jeho úspěšná obhajoba před přijímací komisí. Součástí projektu je návrh na školitele a jeho písemný souhlas. Úspěšně složená přijímací zkouška z příslušného oboru a z jednoho světového jazyka, dle výběru z angličtiny, němčiny, francouzštiny nebo ruštiny. Předpokládaný počet přijímaných uchazečů je 3 - 6 podle jejich odborné úrovně a podle počtu stávajících doktorských studentů

Kritéria hodnocení

Přijímací řízení probíhá formou ústního pohovoru před přijímací komisí, která zjišťuje odbornou a jazykovou způsobilost uchazeče. Součástí je předložení návrhu projektu předpokládané disertační práce a jeho úspěšná obhajoba před přijímací komisí. Součástí projektu je návrh na školitele a jeho písemný souhlas. Dále uchazeč skládá přijímací zkoušku z příslušného oboru a zkoušku z alespoň jednoho světového jazyka (dle výběru AJ, NJ, FJ, RJ). Hodnocení přijímací zkoušky: Každá část přijímací zkoušky (rozprava nad projektem předpokládané doktorské disertační práce, odborná rozprava z oboru a zkouška ze světového jazyka) se hodnotí slovy: „uspěl(a), nebo neuspěl(a)". Na základě dílčích hodnocení se stanovuje celkový výsledek přijímací zkoušky, a to slovy: „uspěl(a), nebo neuspěl(a)". Jestliže uchazeč neuspěl z kterékoli části zkoušky, je jeho celkové hodnocení přijímací zkoušky „neuspěl(a)". U uchazečů hodnocených „uspěl(a)" stanoví komise pořadí na základě úrovně rozpravy nad projektem předpokládané doktorské disertační práce. O přijetí uchazeče ke studiu v doktorském studijním programu rozhoduje děkan fakulty.

Informace o studiu

Zajišťuje Pedagogická fakulta
Typ studia Doktorský
Forma prezenční ano