Dvě fakultní učitelky pedagogem roku!

Dvě naše dlouholeté fakultní provázející učitelky získaly ocenění Pedagog roku!

24. 11. 2021

Toto ocenění získala Mgr. Olga Novotná ze Základní školy Vejrostova v Brně. Její práce je dlouhodobě oceňována jak rodiči žáků: „Umí nadchnout a motivovat děti pro učení, bravurně zvládla distanční výuku a všechny nástrahy s ní spojené a dětem se věnovala nad své povinnosti. Průběžně získávala zpětnou vazbou od dětí i od rodičů a podle této zpětné vazby nastavovala další výuku a přizpůsobovala své metody.“; tak žáky samotnými: „Paní učitelka je už teď vítězka. Mám ji rád, dobře nám všechno vysvětlí. A má nás také ráda.“ Paní učitelka se navíc podílí na profesní přípravě budoucích učitelů na prvním stupni základní školy a také v této roli patří dlouhodobě k těm nejvíce oceňovaným.

A oceněna byla také Mgr. Petra Mendlová ze Základní školy Horácké náměstí v Brně, přičemž za její nominací stojí jak žáci: „Protože je to moje třídní učitelka, která se nám snaží udělat učení krásné a zábavné. Je spravedlivá, často se hodně nasmějeme, má ráda legraci a skvěle hraje na kytaru.“; tak kolegové: „…velmi zodpovědná, pečlivá a svědomitá učitelka, která má velmi hezký a citlivý vztah k dětem, svoji práci vykonává s neobyčejnou zodpovědností a pečlivostí. Je inspirací pro své kolegy a podporuje spolupráci mezi nimi.“ Přesně pro tyto vlastnosti jsme velmi rádi, že ji rovněž již několik let máme v týmu fakultních provázejících učitelů…

Velká gratulace oběma!

Přehled všech článků