Charakteristika školy:

Jsme plně organizovaná devítiletá základní škola s více než 700 žáky, situovaná v blízkosti Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Již od 60. let se profilujeme jako škola s rozšířenou výukou cizích jazyků. Anglický jazyk vyučujeme od první třídy, od šesté třídy si žáci přibírají německý, nebo francouzský jazyk. Jako jediní v kraji vyučujeme také dva předměty v anglickém jazyce. Více na www.bakalka.cz.

Specifikum a jedinečnost školy:

Naši učitelé předávají nejen své znalosti, ale i metodu, jak se správně učit. O kvalitě naší pedagogické práce vypovídají výsledky našich žáků v řadě olympiád, soutěží, mezinárodních projektech i při pravidelném testování. V nedávné době jsme získali 1. místo v celostátním kole v anglické konverzační soutěži. Naše výsledky stojí na výjimečné personální základně s kvalitním technickým vybavením školy.

Hodnoty:

Jedním z našich cílů je vytvořit příjemné klima, aby se všichni cítili bezpečně a dobře. Učíme děti řídit jejich život poctivou výukou a úkoly, které je učí přemýšlet. Každé dítě se snažíme přivést k jeho maximu ve všech oblastech tak, aby si jednou mohlo vybírat z prestižních gymnázií, žádaných středních škol či ze středních odborných učilišť s maturitou.

Adresa:

Bakalovo nábřeží 8
639 00 Brno

Praxe určena pro

1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ.