Aktuální opatření týkající se praxí v době omezení COVID-19

O aktuální situaci, otevření či uzavření tříd dle opatření PES pro oblast školství sledujte informace na stránkách MŠMT.

Pokud je Vaše třída/škola otevřená, domluvte se na osobní účasti ve třídě se svým provázejícím učitelem, pokud Vám to škola dovolí. Dále sledujte varianty praxe v odkazech níže. (akt. 22. 2. 2021)

Až do odvolání se provoz PdF MU řídí semaforem, jehož aktuální barva je žlutá. Aktuální informace PdF MU v souvislosti se šířením nákazy COVID-19 najdete zde.

Aktuální informace k praxím garantované katedrou pedagogiky:
praxe v bakalářském studiu
praxe v navazujícím magisterském studiu

S ohledem na omezení kontaktujte oddělení praxí VÝHRADNĚ ONLINE.

Praxe

Koncepce studia budoucích učitelů je založena na myšlence kontinuální přípravy: vedle odborných, tzv. aprobačních disciplín studenti mají také předměty rozvíjející potřebné pedagogické kompetence. Předměty jsou soustředěny do pedagogicko-psychologické přípravy a společně s praxemi v bakalářské i navazující magisterské části studia tvoří ucelený a vzájemně provázaný modul.

Katedra pedagogiky garantuje učitelské praxe včetně reflektivních seminářů k bakalářským a navazujícím magisterským praxím, které jsou v přípravě na profesi podstatným prvkem osobnostního a profesního rozvoje studentů. V těchto předmětech pedagogicko-psychologického modulu vás čeká úzká spolupráce, otevřená komunikace, bezpečné prostředí, zajímavé úkoly, trénink různých dovedností, setkání s odborníky z praxe a další výzvy směřující k vašemu osobnostnímu a profesnímu rozvoji a dobrým pedagogům.

Jaké jsou předměty v pedagogicko-psychologickém modulu a jejich rozvržení v průběhu bakalářské a navazujícího magisterského studia, můžete vidět na přehledu vyučovaných předmětů zde.