•  
 

Návod na tisk na multifunkčních zařízeních na PdF MU

Tisk v knihovně na Poříčí 31a a v přízemí fakulty na Poříčí 31 je připojen na systém účtování, kdy se tiskové úlohy vytisknou pouze tomu uživateli, který je odeslal do fronty.

Instalace

Pro tisk z vlastního notebooku je nejdříve nutné nainstalovat příslušné ovladače:

Pozor na aktualizace!
Serverový program se poměrně často mění (někdy i vícekrát za měsíc) a pro tisk je vždy nutné mít nainstalovanou aktuální verzi odpovídajícího ovladače. Pro aktualizaci ovladače je třeba odebrat příslušnou tiskárnu ze seznamu tiskáren a nainstalovat znovu novou verzi.

Při instalaci tiskárny na Windows Vista a Windows 7 bude současně nainstalován program společnosti Ysoft, jehož spuštění je indikováno při každém startu Windows v systémové liště ikonou v podobě Y. V některých případech je třeba na firewallu povolit jeho spouštění.

V případě instalace tiskárny na Windows 7 je nutné vypnout nástroj pro Řízení uživatelských účtů: Ovládací panely - Uživatelské účty - Změnit nastavení nástroje Řízení uživatelských účtů - změňte nastavení na volbu "Nikdy neupozorňovat". Následně je nutné restartovat počítač. Pokud tento krok vynecháte, neotevře se okno SafeQ pro autentizaci k tisku a úlohu nebude možné na tiskárnu odeslat.

Tisk

Před odesláním tiskové úlohy je nutné připojit notebook k internetu.
Před odesláním tiskové úlohy se ujistěte, že máte na kartě dostatečný kredit.
Před tiskem si zkontrolujte nastavení černobílého nebo barevného tisku.

Při tisku budete vyzváni k přihlášení - zadáte přihlašovací údaje UČO a sekundární heslo. Následně odblokujete čtečku multifunkčního zařízení ISIC kartou. Zařízení vytiskne všechny Vaše úlohy odeslané k tisku.

Ceník

Ceník za tisk a xerokopie na PdF MU v systému SUPO zde.

Ceny při bezhotovostní platbě stanovuje a dotazy zodpoví CPS ÚVT MU
tisk_support@ics.muni.cz

Další informace

Návod ÚVT