Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty
Masarykova univerzita, Poříčí 7, Brno

Hynkovy lapálie

Hynkovy lapálie aneb Interpretace produktů vizuální kultury

Dvanáctidílný seriál vytvořili učitelé společně s doktorandy a studenty Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity pro oživení online výuky a k všeobecnému rozveselení v době koronavirové pandemie. Původně plánované streamovací studio se muselo zavřít a pořad byl vysílán na platformě MS Teams. Formát performativního diskusního pořadu s možností studentských vstupů se ukázal jako funkční. Se svými oblíbenými hrdiny z katedry se pravidelně setkávalo cca 50 studentů z celé univerzity v průběhu jarního semestru 2021. Sestříhané záznamy jsou k vidění zde na YouTube KVV.

Hlavní hrdina Hynek (doktorand KVV) je docela obyčejný, ale citlivý člověk. Umění nevyhledává, ale nevadí mu. Občas narazí na problém s nějakým produktem vizuální kultury, kterému potřebuje přijít na kloub. Když si neví rady sám, žádá o pomoc specialisty na Interpretaci produktů vizuální kultury (kunsthistorika Ondřeje a Blahoslava – sociologa umění). Ti mu na základě diskuse a ukázkových příkladů pomůžou problém objasnit nebo zcela zatemnit.

Scénář napsali a účinkují: Blahoslav Rozbořil, Ondřej Navrátil, Hynek Chmelař
Režie, dramaturgie a produkce: Marta Kovářová
Ilustrace, znělka: Hynek Chmelař, Jana Ovčáčková, Marta Kovářová
Animace, postprodukce: Jana Ovčáčková
Záznam: Tereza Sikorová
Poděkování: Jana Nedomová

Mapa stránekHomepage >   Inspirace / publikace >   Hynkovy lapálie

e-galerie
Martina KalašováBlank Poster / Surreal – Mistake – Grid – Silence / výstupy z předmětu Grafický design, 3. semestr, 2020