Workshopy k tématům spojeným s válečným konfliktem na Ukrajině

Katedra sociální pedagogiky PdF MU ve spolupráci s Asociací pro mezinárodní otázky Vás zve na workshopy k tématům spojeným s válečným konfliktem na Ukrajině.

30. 11. 2022

Sexuální násilí v ruské válce na Ukrajině

6. 12. 2022

11:30-13:00

Promítání dokumentu k problematice sexuálního násilí během války na Ukrajině a diskusi s přední ukrajinskou historičkou a expertkou na genderové otázky Martou Havryshchuk. Český překlad zajištěn.

Marta Havryshchuk se primárně věnuje problematice sexuálního násilí v době druhé světové války, holocaustu, feminismu a nacionalismu. Aktuálně působí na Univerzitě v Basileji ve Švýcarsku.

Dezinformace jako zbraň Kremlu. Jak se jim Bránit.

6. 12. 2022

14:00-16:00

Jaké jsou příčiny současné ruské agrese na Ukrajině? Jakou úlohu ve válce hrají ruská i ukrajinská média? Co je předmětem informační války a jaké jsou nejčastější dezinformační narativy? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte během prezentace a diskuse s vlivnou ukrajinskou novinářkou a odbornicí na sociální komunikaci Soňou Koškinou, která je hlavní redaktorkou zpravodajského portálu "Liviy bereh" a zároveň přednáší na Fakultě žurnalistiky Kyjevské národní univerzity Tarase Ševčenka a nyní i Karlovy univerzity. Český překlad zajištěn.

Dezinformace jako zbraň Kremlu. Jak se jim bránit