Participující školy - Základní škola, Speciálně pedagogické centrum a Školní družina Havlíčkův Brod

Základní škola,Speciálně pedagogické centrum a Školní družina Havlíčkův Brod

Adresa: U Trojice 2104, 580 01, Havlíčkův Brod

Telefon ředitelna: 569 422 220

Telefon sborovna: 569 420 974

www stránky: www.zsutrojice.cz

e-mail: specialni.skola@tiscali.cz

Kontaktní osoba pro praxe: Mgr. Lucie Knotová

e-mail: lucie.knotova@gmail.com

Bankovní spojení: KB Havlíčkův Brod

Detašované pracoviště:

Speciálně pedagogické centrum
Dobrovského 2915
580 01 Havlíčkův Brod
Tel./Fax.: 569 428 925
E-mail: spc.jitrenka@tiscali.cz

Budova školy se nachází v klidném prostředí horní části parku Budoucnost Havlíčkově Brodě.

Škola má i dvě detašovaná pracoviště, a to třídu v Přibyslavi a pracoviště SPC na ulici Dobrovského v Havlíčkově Brodě.

Škola poskytuje

• vzdělávání dětem se speciálními vzdělávacími potřebami: s různým stupněm a typem zdravotního postižení (tělesné, mentální, poruchy autistického spektra, smyslové, kombinované vady), s poruchami chování a vývojovými poruchami učení
  • sociálně právní poradenství pro žáky a jejich rodiče
  • praxe a dlouhodobé stáže studentům pedagogických, sociálních a zdravotnických oborů (kontaktní učitel praxe: Mgr. Jitka Fialová, 569 42 22 20)

Součásti školy

• Základní škola (6 tříd základní školy praktické, 2 pomocné třídy, rehabilitační třídy) (99 žáků)
  • Speciálně pedagogické centrum
  • Školní družina

Při škole působí i sdružení rodičů – občanské sdružení Trojka, které zabezpečuje denní svoz těžce postižených dětí, které pro svůj handicap nemohou dojíždět běžnými dopravními prostředky.

Škola nabízí

• vzdělávání v malých kolektivech pod vedením speciálních pedagogů, ve spolupráci s vychovateli a asistenty pedagoga
  • individuální a diferencovaný přístup k žákům s použitím prvků alternativní pedagogiky
  • moderní vyučovací postupy a prostředky (globální a genetická metoda čtení, alternativní a augmentativní komunikace, strukturalizace, maximální vizualizace, metody ke koncentraci pozornosti, …)