Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty
Masarykova univerzita, Poříčí 7, Brno

Studijní informace
29.4.2015

Zájezd do Rakouska, Pipilotti Rist a Hermann Nitsch!

ke stažení

Přátelé výtvarného umění, Týden výtvarné kultury 6 nekončí – jedeme za současným uměním do Rakouska!  V Kunsthalle Krems navštívíme výstavu světoznámé představitelky videoartu Pipilotti Rist a v Mistelbachu uvidíme tvorbu hlavní osobnosti vídeňského akcionismu Hermanna Nitsche. Také nahlédneme na aktuální výstavu v Galerii Závodný v Mikulově. Hosty zájezdu jsou vítězní autoři soutěže Jsem tělem v rámci projektu Týden výtvarné kultury 2015.

předběžný program
Středa 29. 4. 2015 v 8.00 odjezd z Brna  (stanoviště Čebus u hotelu Grand, sraz 7.45)
Příjezd do Kremže cca v 10.30 hodin. Po prohlídce (1-2 hodiny – jedná se o videoinstalace) bude asi hodinové individuální volno v Kremži. Příjezd do Mistelbachu cca v 15.30 – 16.00. Prohlídka muzea přibližně 1 hodinu. Cestou zpět navštívíme Galerii Závodný v Mikulově a uvidíme přípravu výstavy Pavla Hayka a Ester Stocker, v plánu máme krátké diskusní setkání s oběma umělci.
Návrat do Brna v cca 19.30 hodin

Cena zájezdu je 300 Kč.
Cena nezahrnuje vstupné ani zdravotní pojištění, které jsou účastníci povinni si zajistit samostatně (lze vyřídit v Čebusu při koupi zájezdu za 25 Kč).

Vstupné v Kremži: dospělí 10 eur, sleva 9, skupina 8, žáci 3,50 eur
Vstupné v Mistelbachu: dospělí 10 eur, sleva 8, žáci 3, studenti do 26 let 8 eur
Pokusíme se vyjednat volný vstup, pro jistotu nezapomeňte studentský průkaz.

Přihlášky:
Přihlašování a platba od středy 1. 4. 2015 v cestovní kanceláři Čebus, Běhounská 19,  po–pá 9 – 17.30 hodin. Doporučujeme rychlé rozhodování, přihlášení probíhá podle pořadí do plného obsazení autobusu (www.cebus.cz)

Studijní exkurze je součástí projektu Týden výtvarné kultury 2015 (www.tvk-brno.cz),  který se koná za podpory Statutárního města Brna (www.brno.cz)

Mapa stránekHomepage >   Studijní informace >   Zájezd do Rakouska, Pipilotti Rist a Hermann Nitsch!

e-galerie
BAW2024