Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty

akce
9. - 15.3.2015

TVK 6 - ZaHOŘ PRO UMĚNÍ

Zahoříte-li pro umění, možná se nezmění vůbec nic. Ale možná váš život získá nové radosti a nová tajemství. Třeba se podaří, že právě některý z programů šestého ročníku Týdne výtvarné kultury v Brně vám otevře cestu k obrazům či sochám a přesvědčí vás, že výtvarné umění je stejně jako v minulosti i dnes nezbytnou součástí našich životů.

V průběhu Týdne výtvarné kultury vám opět brněnské výstavní instituce i vysoké školy nabízejí různé možnosti, jak se přiblížit výtvarnému umění a přemýšlet o věcech, kterých se ve své tvorbě dotýkají umělci. Můžete navštívit přednášky, tvůrčí dílny či animace a diskuse na výstavách. Jedním z programů je konference věnovaná odkazu Igora Zhoře (9. 3. 1925 – 28. 11. 1997), který jako teoretik, pedagog a výtvarný publicista pomáhal přibližovat současné umění veřejnosti. V roce 2015 si připomínáme jeho nedožité devadesáté narozeniny, jeho čtivé knihy o umění, jeho podíl na vzniku Fakulty výtvarných umění VUT v Brně a jeho nadšení pro umělecký život. Od jednoho z umělců kdysi dostal profesor Igor Zhoř pozoruhodný objekt – zvětšenou krabičku se zvětšenými zápalkami. Na krabičce je nápis: “Škrtni Zhoři, ať Ti hoří.“

ZaHořte s námi pro umění!

Stránky Týdne výtvarné kultury ZDE...

Za organizační tým se na Vaši návstěvu těší
Mgr. Irena Točíková a Mgr. Kateřina Hrušková

Mapa stránekHomepage >   akce >   TVK 6 - ZaHOŘ PRO UMĚNÍ