Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty

27.4.2018

Exkurze do pražského Rudolfina a Památníku Lidice

pátek 27. dubna 2018 cena 510 Kč

V druhé dubnové exkurzi zavítáme nejprve do stověžaté matky všech měst. Zde navštívíme majestátní neorenesanční budovu galerie Rudolfina s romantickým výhledem na řeku Vltavu a Pražský hrad. Následuje přesun do Památníku Lidice, kde nás čeká prohlídka zdejší sbírky výtvarného umění a aktuální fotografické výstavy.

Harmonogram:

07:00   Odjezd z Brna (od Grandu, stan. Čebusu 1).
10:00   Galerie Rudolfinum (vstup zdarma) – komentovaná prohlídka výstavy Mata Collishawa, jednoho z příslušníků generační vlny britských umělců 90. let 20.století Young British Artists (YBA). Po návštěvě galerie osobní volno. Možnost navštívit výstavu fotorealistické malby Hynka Martince – Voyage to Island, která je umístěná ve Šternberském paláci Národní galerie v Praze, případně jiné výstavy v centru.
13.00   Odjezd do Lidic.
14:00   Lidická galerie - prohlídka výstavy Lidická sbírka výtvarného umění s
komentářem kurátorky Luby Hédlové. V případě zájmu proběhne prohlídka výstavy
fotografií Martina Homoly. Možnost prohlídky Památníku Lidice.
17.30   Odjezd směr Brno.
20.30   Předpokládaný příjezd do Brna.

Přihlašování a platba:

Osobně v cestovní kanceláři Čebus, Běhounská 19, po–pá 9 – 17.30 h
(www.cebus.cz)

Mapa stránekHomepage >   akce >   Exkurze do pražského Rudolfina a Památníku Lidice

e-galerie
Eliška HrubáBlank Poster / Surreal – Mistake – Grid – Record / výstupy z předmětu Grafický design, 3. semestr, 2020