Events at the Faculty of Education

Events at the Faculty of Education MU

Calenar of all events at the MU

Effective Practices for Increased Inclusion in Schools

28. 8. - 30. 8. 2017 | Faculty of Education MU, Poříčí 7/9, 639 00 Brno, Room: RUV

The summer school is specifically designed for teachers, future teachers, teacher assistants, academics and, students, NGO represents as well as other persons who are interested in inclusion. This course is suitable for people with intermediate knowledge about inclusive education from the Czech Republic as well as abroad.
Faculty of Education will be hosting highly acclaimed experts from the University of Minnesota: Renáta Tichá, PhD, and Brian Abery, PhD, will introduce the basic principles of inclusive education and formative approaches to assessment. Participants will become better acquainted with a variety of intervention techniques that can be used in regular classrooms to support positive outcomes for all students. The main goal of this course is to support the educational inclusion of children from diverse backgrounds and children with disabilities.
Translation to Czech will be provided!

Leták | iCal | Webcal

 

Zájmové aktivity pro zaměstnance MU

4. 9. - 6. 9. 2017 | Pedagogická fakulta MU, Poříčí 9, Brno

Zájmové aktivity pro zaměstnance MU ve dnech 4. – 6. září 2017
Na počátku nového akademického roku zveme akademické i neakademické pracovníky MU na Týden pohybových aktivit a zdraví.
Přijďte si zasportovat, zacvičit, pobavit se a také se něco dovědět o svém těle. Přijďte si vyzkoušet, jak své tělo zregenerovat při práci v kanceláři a jak správně sedět u počítače, aby vás nebolela záda.
Přijďte si popovídat také o své výživě!


Přihlášky:
Akce je zdarma. Přihlásit se můžete na libovolný počet nabízených aktivit nejpozději jeden den před konáním aktivity prostřednictvím elektronické přihlášky:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRdylnPNz87l5rqN2dUBJnCHfmKJoyZdFVjRCcnsmBJKWrKA/formResponse

Obsah zájmových aktivit:
1. Pilates a cvičení s overbally
Protahovací a posilovací cvičení metodou Pilates, které vám pomůže s celkovým zpevněním všech svalových partií vašeho těla, včetně zpevnění hlubokého stabilizačního systému. Toto cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie, sportovce i nesportovce, muže i ženy.
S sebou: sportovní oblečení (šatna bude k dispozici). Cvičí se na boso nebo v ponožkách, sportovní obuv není nutná.

2. Cvičení na velkých míčích
Zábavné cvičení s hudbou na velkých míčích zaměřené na posilovací, protahovací a koordinační prvky. Toto cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie, sportovce i nesportovce, muže i ženy.
S sebou: sportovní oblečení a obuv (šatna bude k dispozici).

3. Základy výživy názorně a zábavně
Představíme vám zábavné způsoby, jak sestavit a zhodnotit svůj jídelníček. Základům výživy pak bude rozumět opravdu každý. Vyvracíme mýtus „co je zdravé, není dobré“ a vysvětlujeme krédo „nejsou nezdravé potraviny, ale jejich množství“. Srdečně jsou zváni akademičtí i neakademičtí pracovníci.

4. Pojďte s námi do posilovny
Provedeme vás základy kondičního posilování. Do zrenovované posilovny PdF MU zveme všechny, koho láká posilovací a formovací cvičení. Zváni jsou úplní začátečníci i pravidelní návštěvníci posilovny.
S sebou: sportovní oblečení a obuv (šatna bude k dispozici).

5. Zdravotní chvilka v kanceláři aneb cvičení na židlích
Sedíte téměř celý den u počítače nebo za psacím stolem? Bolí vás záda? Otékají vám nohy? Právě pro vás je určena lekce cvičení na židlích, ve které se dozvíte o ergonomii správného sedu a vyzkoušíte si cvičení pro prevenci bolavých zad. Aktivita je určena opravdu pro každého.
S sebou: pohodlné oblečení (šatna nebude k dispozici). Cvičení je připraveno tak, aby se dalo zvládnout v běžném oblečení.

Těšíme se na Vaši účast!

iCal | Webcal

 

Life in Health Conference

7. 9. - 8. 9. 2017 | Classrom no. 50 (Faculty of Education MU, Poříčí 9)

We invite you to an international conference that follows the traditional event organized by the Faculty of Education as part of the education of children, youth and adults in the area of health protection and promotion.

Contribute your knowledge and ideas to improve health education!

Web | Leták | iCal | Webcal

 

Proof of Concept workshop

7. 9. 2017 | Komenského nám. 2, room 300

TTO MU and JIC invite to the Proof of Concept workshop for all those interested in submitting a request for support of the Proof of Concept project from the TA CR Gama project. Increase your chance of submitting a good project application! The workshop takes place on September 7th from 9:00 at Komenského nám. 2.

Leták | iCal | Webcal

 

Festival of Science with ABB

8. 9. - 9. 9. 2017 | V areálu Dopravního hřiště Riviéra Brno

Czech only

Web | iCal | Webcal | Mapa | GPS: 49.188448N, 16.569154E

 

Masaryk University Open Day 2017

15. 9. 2017 | Masaryk University Faculties

Speciální den otevřených dveří je určen především středoškolským zájemcům o studium na Masarykově univerzitě. Otevřou se brány všech devíti fakult. Program připravují a realizují studenti univerzity. Návštěvníci získají v předstihu informace k přijímacímu řízení, nabídce oborů, poznají fakultu a zažijí jedinečný den na Masarykově univerzitě.

Web | iCal | Webcal

 

TT Day - Enter the World of Patents & Innovation

25. 10. 2017 | Vida! science centre Brno

Technology Transfer Office of MU invites you to the 5th TT DAY - an informal meeting of employees and partners of Masaryk University. The event takes place on Wednesday 25th October 2017 from 16:00 to 19:00 in Vida! Science center Brno. You can look forward to 4600 m2 of smart entertainment in an interactive exhibit and an exhibition on the patents of Masaryk University. Children and families are welcome, they will not be bored!

iCal | Webcal

 

VI. mezinárodní konference Podpora učení prostřednictvím sdílení myšlenek, kladení otázek a spoluprá

11. 11. 2017 | Pedagogická fakulta MU, Poříčí 9, Brno

VI. mezinárodní konference Podpora učení prostřednictvím sdílení myšlenek, kladení otázek a spolupráce v kontextu Feuersteinovy metody instrumentálního obohacování

VI. mezinárodní konference je pořádána Centrem - Cogito z.s. a Katedrou speciální pedagogiky Masarykovy univerzity pod záštitou děkana Pedagogické fakulty MU doc. PhDr. Jiřího Němce, PhD. a uskuteční se dne 11. 11. 2017. Hlavní přednášející bude Valerie Lovegreen, mezinárodní trenérka FIE a odbornice v oblasti logopedie.

Web | iCal | Webcal